L, 4.02.2023

Karmid tsiklimehed kogunevad taas Aidu karjääris

Põhjarannik
Karmid tsiklimehed kogunevad taas Aidu karjääris
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raja rängematel lõikudel tuleb mootorijõu ja oma osavuse puudumist kompenseerida ränga füüsilise tööga.
Raja rängematel lõikudel tuleb mootorijõu ja oma osavuse puudumist kompenseerida ränga füüsilise tööga. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Karm ja vaatemänguline hard enduuro kestvuskross tuleb taas Ida-Virumaale. Pühapäeval, 1. mail ootab motomehi Aidu karjääri karm maastik, kus juba raja läbisõitmine on paras katsumus.

Toila auto-motoklubi eestvõttel on tehismaastikule maha märgitud 50kilomeetrine võistlusrada. Oma ränkade tõusude-laskumiste ning jämeda kivipuistega on see ka kogenud maastikusõitjale ränk väljakutse. "Sõiduaega on viis tundi ja rada on tehtud nii, et madalamates klassides on võimalik sõitu ka nautida, aga kangematele on valmis pandud parajad pähklid," ütles üks rajameistritest Rauno Voldek. Muidugi oleneb palju ka ilmataadist. "Rada muutub märjaga libedaks ning tõusud-langused selle võrra rängemaks," selgitas Voldek.

Erinevalt eelmisest aastast haarab võistlustrass tervet karjääriala. Start antakse kell 12. Lähipäevil avaldavad korraldajad ka kaardi huvipunktidega, kuhu fännid saavad kõige ekstreemsemaid katsumusi kaema tulla.

Märksõnad
Tagasi üles