Narva Trans pääses põnevusfilmi süžeega mängust karikasarja veerandfinaali

Põhjarannik
Deniss Dedetško kaks tabavat penaltit viisid Transi karikasarjas veerandfinaali. Foto: Matti Kämärä

Narva Trans õgis teisipäeva õhtul kõvasti poolehoidjate närve, kuid jõudis siiski karikasarjas veerandfinaali, alistades Tallinna Kalevi 2:1.

Narva Fama staadioni kunstmurul toimunud kohtumises pääses Trans juhtima 30. minutil, kui Kalevi kaitsja tõmbas trahvikastis maha väravavahiga silmitsi pääsenud Arseni Kovaltšuki. Penaltist lõi palli kindlalt võrku 35aastane kogenud Ukraina jalgpallur Deniss Detetško.

Viis minutit hiljem pöördus aga olukord Transi jaoks pilviseks, kui teine Ukraina kaitsja Deniss Taraduda pidi varem Eesti koondise eest hulga tähtsaid väravaid löönud Ats Purje pidurdamiseks jõuliselt maha võtma. Penaltit ei tulnud, sest viga tehti trahvikasti ees, kuid kohtunik näitas Taradudale punast kaarti.

Kümnekesi jäänud Trans pidas Kalevi survele vastu peaaegu kogu teise poolaja. Kuid esimesel lisaminutil jõudis Purje siiski sihile ja viigistas mängu. Enamuses mänginud Kalevil oli ka värskust rohkem jäänud, kuid lisaaeg jäi siiski ära. Trans tormas rünnakule, kus Kalevi kaitsja kukutas trahvikastis Deniss Poljakovi. Kohtunik määras taas penalti Transi kasuks ja Dedetško oli taas kindel ning vormistas Transile 2:1 võidu.

Keskkaitsja rollis olev Dedetško on sel hooajal olnud Transi parim väravakütt: meistriliigas on tal kirjas 9 ja karikasarjas 5 tabamust.