Jõhvi võitles favoriidilt välja viigipunkti

Jelissei Zahharov lõi viimases mängus kaks väravat.
Jelissei Zahharov lõi viimases mängus kaks väravat. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Eesti saalijalgpallimeistrivõistlustel mängis Jõhvi Phoenix hooaja ühe favoriidi FC Viimsiga 5:5 viiki, kuigi oli lähedal ka võidule.

Jõhvi spordihallis ligemale 150 poolehoidja toetusel mänginud Phoenix alustas kohtumist bravuurikalt ja läks poolaja lõpuks 3:0 juhtima. Teise poolaja keskel lõid vastased aga kahe minuti jooksul kolm väravat vastu. Üsna varsti tuli kaks väravat Jõhvilt. Kuid eduseisu hoida ei õnnestunud, sest Viimsi lõi omakorda kaks väravat vastu.

Kaks väravat lõi Jõhvi kasuks Jelissei Zahharov, kelle teenete vastu suures jalgpallis tunneb sel talvel huvi ka meistriliigas mängiv Narva Trans. Peale tema skoorisid Jõhvi kasuks veel Ivan Radionov, Aleksandr Krupski ja Erik Kruglov.

Kaks ülejäänud Ida-Viru meeskonda, Sillamäe NPM Silmet ja Narva United mängisid viimases voorus Sillamäe spordikeskuse saalis koguni poole tuhande fänni ees. Kindla võidu 7:2 võttis kodumeeskond Sillamäe. Kolm väravat lõi liiga suurim väravakütt Anton Pfening. Kaks väravat said kirja Stanislav Gussev ja jaanuaris Sillamäe meeskonnaga liitunud Costa Rica mängija Pablo Cesar Ortega Herrera.

25 punkti kogunud Sillamäe tõusis selle võiduga meistrisarjas kolmandaks, jäädes liidrikohal olevast Tallinna Bunkerist maha viie ja teist kohta hoidvast Viimsist vaid ühe punktiga. Narva United on 16 punktiga viies, Jõhvi Phoenix 14 punktiga kuues.

Eeloleval laupäeval kell 17 on Jõhvi spordihallis oodata taas tulist saalijalgpallilahingut, sest Phoenix võõrustab neljandal kohal olevat Tartu Ravensit.