Jõhvi jalgpallimeeskond tegi esimesel tuleproovil linna esindusstaadionil hooaja parima mängu

Läinud pühapäeval toimus Jõhvi Heino Lipu staadionil esimene ametlik jalgpallimatš, kus esiliiga B-tasandil olid vastamisi Jõhvi Phoenix ja Narva Transi U21 meeskond. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Läinud pühapäeval Heino Lipu staadionil peetud esimeses ametlikus jalgpallimatšis alistas Jõhvi Phoenix Eesti tugevuselt kolmandas liigas kodumaakonna konkurendi Narva Transi U21 meeskonna 5:1.

Varem pidas Phoenix suvisel ajal kodumänge raudtee ääres asuval staadionil, kuid tänavuseks hooajaks sai klubi kokkuleppele, et võib kodumänge pidada ka paar aastat tagasi valminud Heino Lipu staadionil, mis on seni põhiliselt vaid kergejõustiklaste käsutuses olnud. Kui selleks hooajaks tugevamale esiliiga B-tasandile tõusnud Phoenixil on kevadel tulnud kaotusi märksa rohkem kui võite, siis Lipu staadionil tehti hooaja parim mäng.

Jõhvi juhtis juba 15. minutiks Deniss Kulikovi ja Jelissei Zahharovi väravatest 2:0. Liiga paremate hulka kuuluv Narva lõi esimese poolaja kolmandal lisaminutil ühe värava vastu, skoorijaks Taaniel Usta, kes on Transi esindusmeeskonna eest meistriliigas osalenud sel aastal juba kümnes kohtumises. Teisel poolajal sekkus 63. minutil vahetusest 17aastane Ilja Šaškov, kes juba minuti pärast saatis palli väravasse. Ida-Viru tuntud jalgpallitreeneri poeg skooris selles mängus veel kahel korral ja kindlustas Jõhvile suure võidu, millele elas tribüünil kaasa 150 oma võimsa energiaga tuntud Phoenixi fänni.