Jõhvi Phoenix sai Lipu staadionil punktilisa

Ivan Radionov (vasakul) viis Jõhvi Phoenixi Nõmme Kalju U21 meeskonna vastu juhtima, kuid vastased viigistasid seisu juba nelja minuti pärast. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Eesti jalgpalli esiliiga B-tasandil sai Jõhvi Phoenix tabelisse juurde ühe punkti 1:1 viigi eest Nõmme Kalju U21 meeskonna vastu.

Pühapäeval Jõhvis Heino Lipu staadionil 125 pealtvaataja silme all toimunud kohtumises viis 20aastane Ukraina jalgpallur Ivan Radionov Jõhvi meeskonna 48. minutil juhtima. Kuid juba neli minutit hiljem viigistas Nõmme endise kauaaegse põhimeeskonna mängija Igor Subbotini löögist seisu. Pika karjääri jooksul nii Levadias kui Kaljus mänginud Subbotinil on Eesti meistriliigas kirjas 399 mängu ja viiel korral on ta esindanud ka Eesti rahvuskoondist.

Nõmme Kalju U21 meeskonna algkoosseisus oli koguni viis Ida-Viru juurtega mängijat, kellest enamik mängis eelmisel aastal esiliigas Ida-Virumaa Alliance'i meeskonnas, kes sel hooajal lõpetas tegevuse, kuna klubi eestvedajast Erik Šteinbergist sai Nõmme Kalju abitreener ja noortemeeskonna peatreener.

Narva Transi U21 meeskond alistas samas voorus Patrick Bahvali löödud väravast võõrsil 1:0 Kuressaare U21 meeskonna.

Tabelis asub Narva 22 punktiga kuuendal ja Jõhvi 18 punktiga üheksandal kohal. Tabeliseis on aga tihe ja nii on näiteks kolmandal kohal oleval Tallinna Legionil Jõhvist vaid 8 punkti rohkem.

Meistriliigas andis Narva Trans liiga liidrile Tallinna Levadiale kodusel Kreenholmi staadionil kõva lahingu, kuid kaotas siiski 1:2. Narvalaste kasuks lõi teise poolaja 56. minutil värava Taaniel Usta, vähendades kaotusseisu minimaalseks. Kuid viigivärav jäi Transil seekord löömata.

Trans on meistriliigas 18 punktiga kuues.