Ta nõustus, et on ka ise viimasel ajal linnapeana sama "lollis olukorras" olnud. "Ütleme nii, et mitte viimased aastad, vaid viimasest suvepuhkusest saati..."
Tammiste märkis, et kui ta ametist tagandatakse, võtab ta koha sisse volikogus ega kavatsegi Narvast lahkuda.
Opositsioon kõhkleb
Väikesearvuline opositsioonifraktsioon Meie Narva pole linnapeale esitatava umbusaldusavalduse suhtes esialgu seisukohta võtnud. "Arvamusi on mitmeid," sõnas fraktsiooni esimees Jana Kondrašova.
"Me pole nõus Tammiste mõningase käitumise ja mõningate tegudega, muu hulgas sellega, kuidas ta päringutele vastab. Ent volikogu praeguse enamuse puhul pole vahet, kas linnapeaks jääb Tammiste või saab selleks keegi teine, sest kõik asjad otsustatakse nagunii teadagi kus," pidas Kondrašova silmas Aleksei Voronovi juhitavat vee-ettevõtet AS Narva Vesi.
Kui Tammiste tagandamise järel uue linnapea valimise küsimus kerkib, esitab Meie Narva Kondrašova sõnul oma kandidaadi, kuid kelle nimelt, pole veel teada.
Varem Meie Narvasse kuulunud praegune siseminister Katri Raik keeldus eile Põhjarannikule antud kommentaaris kategooriliselt end Narva tulevaseks linnapea kandidaadiks esitamast, ehkki piirilinna juhiks saamine on olnud tema peamine poliitiline eesmärk 2017. aastast peale.
"See on mõttetu," sõnas ta järsult. "Selleks valitakse inimene, kes on meele järele härra Voronovile. See ei saa olema mitte Narva linnapea, vaid härra Voronovi linnapea, ning mina see olla ei saa," lausus Raik.
Ta lisas, et säärases olukorras ta peatseid muutusi ei usu. "Mul on Narva linnast väga kahju."
"Praegu tuleb valmistuda 2021. aasta valimisteks," märkis Raik. "Mul on väga hea meel, et Keskerakond on asunud Narvaga tõsiselt tegelema. Minagi loodan oma panuse anda ja Eesti 200 teeb ka midagi ning siis saame me arvestada nelja valimisnimekirjaga. Siis on Narva elanikel ka tõepoolest valikuvõimalus, st need saavad olema esimesed demokraatlikud valimised pärast Eesti iseseisvumist."