/nginx/o/2025/05/08/16827998t1h32d2.jpg)
Uusküla loodusspaa ehitus on jõudnud nii kaugele, et madala hoonestuse kõrval on saavutanud täiskõrguse kaheksakorruseline tornmaja.
Peipsi järve äärde mändide alla kerkiv spaahotell koosneb tornmajast ja madalast majutuskompleksist, mis on saanud katuse alla.
"Madal hoonestus on kõige rohkem kaks korrust ja on eraldi majutuskompleks. See on majutusringina väga oskuslikult mändide alla paigutatud, nii et männid on ringi sees ja väljas hoolikalt alles hoitud," rääkis Uusküla loodusspaa juht Killu Maidla, lisades, et see meenutab Arvo Pärdi keskust Laulasmaal, mis on samuti loomulikult mändide alla külvatud justkui looduslik lisa.
"Tubadest tuleb vaade niivõrd lummav, sa oled nagu metsa sees, aga samas nagu toas. Ülilahe," kirjeldas ta.
Spaahotelli ehitus läks lahti eelmisel suvel. Tookord lubas kompleksi arendava OÜ Loodusspaahotell juhatuse liige Jako Kapp, et Peipsi järve põhjakaldale ehitatakse esimene omalaadne loodusspaahotell, mis eristub oma looduskeskse asukoha, loodust väärtustava arhitektuuri ja loodust kaasava teenuslahendusega.
Hotelli, kus saab tööd ligikaudu sada inimest, on planeeritud 97 vähemalt 30 ruutmeetri suurust numbrituba, restoran, mitmefunktsiooniline seminariruum, spaakompleks basseinide ala ja kahe spaasviidiga, hoolitsusala ning palju muud.
Arendaja peab oluliseks, et numbritoad oleksid võimalikult ruumikad.
"See annab ruumi puhata, mitte pelgalt magada, mis on keskne argument teadlikule, nõudlikule ja kvaliteeti hindavale külastajale. Kuna loodusspaahotelli külastajad on kvaliteedi suhtes nõudlikud, siis on meie eesmärk tagada ühtlaselt kõrge kvaliteet kõiges, nii arhitektuuris, sisekujunduses, sisustuses, tehnilistes lahendustes, teeninduses kui ka ehituses," rääkis Jako Kapp.
Ehitustööd peaksid valmis saama 2026. aasta suveks ja lepingu maksumus on ligi 35 miljonit eurot. Uusküla spaahotelli ehitust kaasrahastab 13 miljoni euro ulatuses Ida-Viru õiglase ülemineku fondi kaudu Euroopa Liit. Praeguseks on ehitusele kulunud üle 7 miljoni euro.
OÜ Loodusspaahotell sõlmis ehituse peatöövõtulepingu samasse ehituskontserni kuuluvate OÜga Embach Ehitus ja ASiga Nordecon. Arhitektuurivõistlus toimus 2022. aastal ning žürii valis võidutööks Kuu arhitektide, Kino maastikuarhitektide ja Pinki sisearhitektide ühistiimi lahenduse nimega "Kaheksa". Spaahotelli sisearhitektuurne projekteerija on ArtAku sisearhitektuuribüroo ja peaprojekteerija Projekt O2.