Jõhvi noormees lõi Eesti koondise eest värava Prantsusmaale

, ajakirjanik
JK Järve ridadese kuuluv Richard Tohver lõi Eesti noortekoondises värava Prantsusmaale. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Jõhvi noormees Richard Tohver avas täna skoori Eesti U17 koondise võidumängus Prantsusmaa eakaaslaste üle.

Eesti esiliigas mängiva Kohtla-Järve JK Järve ridadesse kuuluv 16aastane Tohver avas Tallinnas toimunud kohutumises mänguskoori teise poolaja alguses 46. minutil. Eesti koondis mängis nutikalt lahti trahvilöögi, kus  kaitsjate vahelt värava lähistele maad mööda suunatud pallini jõudis esimesena kiire sööstu teinud Tohver ja lükkas palli ühelt meetrilt väravasse.

Eesti koondis sai Nantes´i, Marseille Olympique`i, Paris St. Germaini ja teiste Prantsusmaa nimekate klubide kasvandikest koosneva Prantsusmaa eakaaslaste üle väärt võidu skooriga 2:1. Sander Alex Liit kasvatas 62. minutil eduseisu kaheväravaliseks.

Avavärava autor, Richard  Tohver, vahetati puhkama 73. minutil, mil püsis Eesti koondise 2:0 eduseis. Prantsusmaal õnnestus üks värav tagasi lüüa kolm minutit enne normaalaja lõppu.

Võidumängus tegid kaasa ka Narvast pärit Daniil Tarassenkov ja Nikita Ivanov.

Mõned päevad tagasi peetud avakohtumises jäi Eesti noortekoondis samale vastasele selgelt alla 0:4.

Idavirulastest oli tänase kohtumisega seotud ka joonekohtunikuna tegutsenud Karolin Kaivoja.

Richard Tohvri väravat ja kogu kohtumist saab järele vaadata Soccerneti portaalist.