Narva märk tuli viia taastusremonti

Eelmisel aastal Peetri platsi äärde paigaldatud Narva tunnusmärk muutus kiiresti populaarseks pildistamispaigaks.

FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Eelmisel aastal kesklinna Peetri väljaku äärde paigaldatud ja uueks vaatamisväärsuseks kujunenud Narva märk tuli vandaalide lõhkumistöö tõttu viia remonti. 

Narva ettevõtja Aleksandr Brokk ja volikogu liige Nikolai Butuzov kinkisid ligemale seitsme meetri pikkuse ja kahe ning poole meetri kõrguse märgi Narvale mullu veebruaris Eesti 100. juubeli eel. Märgi valmistamine Peterburis läks maksma ligikaudu 14 000 eurot. 

Lühikest aeg oli see märk Narvas raekoja platsil, hiljem paigaldati ta alaliselt Peetri väljaku äärde, enamvähem samasse kohta, kus kunagi seisis Lenini kuju. Mullu aprillis ostis selle märgi sümboolse 100 euro eest enda valdusesse linnavalitsus. 

Suur Narva märk muutus kiiresti menukaks pildistamise paigaks nii turistide kui narvalaste seas. Kuid aasta jooksul on tunnusmärgi ligikaudu 10 sentimeetri paksustesse tähtedesse löödud hulganisti auke. Linnavalitsus, kelle akende all, see märk püsti oli, ei kiirustanud ise vandaalide poolt kordasaadetut parandama. Neljapäeval toimetas Aleksandr Brokk ise selle märgi remonti. Mai keskpaigas on kavas märk pärast taastustöid oma kohale tagasi paigutada. 

Tagasi üles