Jalgpalliliit tegi Jõhvi staadioni muru hanke pihuks ja põrmuks

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Sergei Ivanov on püüdnud mitmeid aastaid  Jõhvi jalgpallistaadioni muru niipalju korras hoida, kui napid võimalused lubavad. Ta loodab väga, et hiljemalt järgmiseks suveks on Jõhvi olemas vutiplats, mille pärast ei  tule piinlikkust tunda.
Sergei Ivanov on püüdnud mitmeid aastaid Jõhvi jalgpallistaadioni muru niipalju korras hoida, kui napid võimalused lubavad. Ta loodab väga, et hiljemalt järgmiseks suveks on Jõhvi olemas vutiplats, mille pärast ei tule piinlikkust tunda. Foto: arhiiv

"Ärge, sõbrad, niimoodi küll tehke!" võiks lühidalt kokku võtta Eesti jalgpalliliidu hinnangu sellele, kuidas Jõhvi vallavalitsus kavatses hakata uuendama oma linnastaadioni muru.

Jõhvi linnastaadioni ebatasane väljak on aastaid pälvinud mängijatelt kõva kriitikat ja jalgpalliliit andis mullu seal mängude pidamiseks eriloa, sest tegelikkuses ei vastanud ei staadion ega väljak paljudele liidu kehtestatud nõuetele.

Liit soovitas hanke tühistada

Jõhvi vallavalitsus ja kohalik klubi Lokomotiv on mitu aastat otsinud lahendust, kuid praegu on olukord endine. Aprilli alguses kuulutas vallavalitsus välja hanke staadioni murukatte uuendamiseks. Hanke tingimustes oli märgitud eeldatavaks maksumuseks 30 000 eurot ja töö tulnuks teha tänavu juuni lõpus.

Paar nädalat hiljem saatis jalgpalliliidu infrastruktuuri juht Taago Kaldoja vallavalitsusele kirja, milles leiab, et hange tuleb tühistada ja tööde tegemiseks tuleb teha korrektne projekt, mis jälgib soovitusi spordiväljakute rajamiseks. Ta tõi ka välja, et hanke lähteülesandes määratud muruväljaku aluskatte killustiku fraktsioonid ja kihtide paksused ei ole sobilikud nagu muru kasvupinnas. Samuti puudus nii drenaaži kui kastmissüsteemi lahendus. Samas jagas Kaldoja soovitusi muruväljaku projekteerimiseks ja märkis, et jalgpalliliit on nõus ka ise projekti koostama, mööndes, et selleks kulub 3-5 kuud, mis ei pruugi Jõhvi valda rahuldada.

Vallavalitsuse hange äpardus, sest tähtajaks ehk 27. aprilliks ei laekunud ühtegi pakkumist. "Sel puhul võiks öelda, et meil vedas," ei salanud  vallavanem Aivar Surva, et esimene hankekatse polnud kõige õnnestunum. Ta lisas, et peagi on kavas kuulutada välja uus hange, kus muudetakse tingimusi. "Usun, et saame parema tulemuse."

Samas ei pruugi vallavalitsus uue hanke puhul järgida kõiki jalgpalliliidu soovitusi. "Jalgpalliliit tahaks arusaadavalt näha ideaalset varianti. Peame aga arvestama oma rahaliste võimalustega ja hindama, kas näiteks drenaaži on vaja eraldi teha, kui selles kohas on vesi alati iseenesest pinnasesse imbunud," sõnas ta.

Surva sõnul on praegu plaan selline, et vana muru kooritakse üles, aluspind tasandatakse ja tehakse vajaliku paksusega aluskihid ning külvatakse muru. "See tähendab, et mängida saab seal ehk järgmise aasta sügisel, mil muru tugevaks kasvab," sõnas ta.

Kuluda võib ligi 100 000 eurot

Jõhvi Lokomotivi eestvedaja Sergei Ivanovi sõnul on klubi arvestanud, et teises liigas peetakse  sel aastal mänge ajutiselt Voka staadionil. "See ei ole meile probleem. Oleme nõus ootama ja kannatama selle nimel, et järgmiseks aastaks on Jõhvis korraliku kattega muruväljak olemas. Kui juba teha, siis korralikult. Igasugused poolikud lahendused lähevad tulevikus palju kallimaks ja probleeme ei kaota," sõnas ta. "See, kuidas Marits [hiljuti ametist lahkunud abivallavanem Märt Marits] kavatses väljakut renoveerida, on täiesti ennekuulmatu. Sellest poleks tulnud jalgpalliväljak, vaid kõnnitee, parkla või midagi säärast."

Ivanovi meelest ei ole võimalik väljakut korda teha vaid 30 000 euroga, selleks kulub raha kolm korda rohkem.

Märksõnad

Tagasi üles