Jõhvi tööstusettevõtte juhtidel pandi käed raudu

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ligi 1000 töötajaga Eesti Energia Tehnoloogiatööstus on üks Jõhvi suuremaid tööandjaid, kus valmistatakse metallkonstruktsioone ja tööstusseadmeid, sealhulgas ka välismaa partneritele.
Ligi 1000 töötajaga Eesti Energia Tehnoloogiatööstus on üks Jõhvi suuremaid tööandjaid, kus valmistatakse metallkonstruktsioone ja tööstusseadmeid, sealhulgas ka välismaa partneritele. Foto: Matti Kämärä

Läinud reedel pidas kapo Jõhvis kinni Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse (EETT) tootmisdirektori ja tootmisjuhi, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmises. Prokuröri taotlusel võttis Viru maakohus mõlemad mehed laupäeval vahi alla.

Kahtlustuse kohaselt võtsid tootmisjuht Ago Jakobson (59)  ja tootmisdirektor Aleksei Andrejev (43) oma ametipositsiooni ära kasutades koos ning korduvalt altkäemaksu selle eest, et nad aitasid altkäemaksu lubanud ja andnud isikutega seotud ettevõtetel võita EETT korraldatud hankeid.

Kapo tegi koostööd sisekontrolliga

Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova teatas, et korruptsioonikahtluste uurimisel tegid prokuratuur ja kaitsepolitsei koostööd Eesti Energia sisekontrolliosakonnaga. Viidates uurimise huvidele, ei soovinud ta täpsustada, kas kinnipeetud on süü omaks võtnud või ei ning kas kahtlustatavate elupaigas on korraldatud läbiotsimisi.

Kaitsepolitsei peadirektori asetäitja Eerik Heldna peab majandusjulgeolekut ohustava korruptsiooni tõkestamist oluliseks. "Kõrgetasemeline korruptsioon on otseselt põhiseaduslikku korda õõnestav nähtus, kuna annab Eesti suhtes ebasõbralikele sise- ja välisjõududele võimaluse mõjutada korrumpeerunud ametnike kaudu riigi jaoks strateegiliste otsuste langetamist," selgitas Heldna. "Energiajulgeolek ja -sõltumatus on kõigi lääneriikide julgeolekuteenistuste teravdatud tähelepanu all."

2013. a jaanuarist on ühe kaitsepolitsei põhiülesandena sätestatud strateegilise ohuna ametialaste kuritegude ja korruptsiooni ennetamine ning tõkestamine. Kaitsepolitsei on ka varem andnud hinnangu, et riigi osalusega ettevõtetes on kõrge korruptsioonirisk just erisugustel hangetel. Riigi osalusega äriühingutes ja mittetulundusühingutes toime pandavad korruptsioonikuriteod on kaitsepolitsei uurimisalluvuses alates 29. septembrist 2011, kui valitsus andis määrusega julgeolekuasutusele selleks õiguse ja kohustuse.

Töösuhe lõpetati

Eesti Energia Tehnoloogiatööstus teatas eile, et lõpetas töösuhte altkäemaksuvõtmise kahtlustuse saanud töötajatega.

"Tegemist on tõsise süüdistusega, mis ei võimalda nende inimestega enam töösuhet jätkata," ütles Eesti Energia riskijuhtimise- ja siseaudititeenistuse juht Erik Štarkov.

Tehnoloogiatööstuse juhatuse esimehe Martti Korgi sõnul on tegemist äärmiselt kahetsusväärse juhtumiga. "Tänan meie sisekontrolli töötajaid, kes kogu protsessi väga professionaalselt läbi viisid," lisas Kork.

Eesti Energia Tehnoloogiatööstus on metallkonstruktsioonide, energeetika- ja tööstusseadmete valmistaja, kus töötab ligi 900 töötajat.

Ettevõte tegutses mullu sügiseni nii Narvas kui Jõhvis, ent oktoobris tootmised liideti ning toodi täielikult üle Jõhvi põhjendusel, et Narva tehase töökeskkond ei vastanud tänapäeva nõuetele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles