L, 1.04.2023

Kalašnikovsi aeg Narvas jäi lühikeseks

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dmtirijs Kalašnikovsil õnnestus Narva Transi juhendada vaid kaheksas meistriliiga mängus.
Dmtirijs Kalašnikovsil õnnestus Narva Transi juhendada vaid kaheksas meistriliiga mängus. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Narva Transi jalgpalliklubi ütles ameti üles alles aasta alguses esindusmeeskonna peatreeneriks palgatud lätlasele Dmitrijs Kalašnikovsile. 

Transi president Nikolai Burdakov põhjendas klubi veebilehel 36aastase lätlase teenetest loobumist juba meistriliiga 8 esimese mänguvooru järel erimeelsustega jalgpalli arendamisel. Hiljem selgitas ta ERRi venekeelsele portaalile, et ootas Kalašnikovsilt meistriliiga meeskonna juhendamise kõrval ka rohkem panustamist klubi noortetöösse. 

Esindusklubi juhendamisega tuli vallandatud peatreener Burdakovi hinnangul toime rahuldavalt. "Kõik ei tulnud välja, aga ei saa öelda, et ta oleks läbikukkunud," sõnas Burdakov. 

Lätlase käe all võitis Trans meistriliiga kolm mängu, tegi kolm viiki ja kaotas kaks mängu - tabeli liidritele Florale ja Levadiale. Kaheksa vooru järel on Trans kogunud 12 punkti ja asub meistriliigas neljandal kohal. Senise hooaja suurim ebaõnnestumine on 0:0 viik avavoorus Kuressaarega ja edu 1:1 viik valitseva meistri Nõmme Kaljuga, kes on aga tänavust hooaega kehvasti alustanud ja vallandas nädalavahetusel peatreener Sergei Frantsevi.

Trans sai viimases voorus napilt 1:0 jagu meistriliiga ühest autsaiderist Maardust. Sama meeskonda võideti hiljuti 2:0 ka karikasarja veerandfinaalis ja nii on Trans jõudnud karikasarjas juba nelja parema hulka ning tänu loosiõnnele läheb ta poolfinaalis kokku esiliigas mängiva Elvaga, samal ajal kui teises paaris madistavad finaalikoha eest mullused medalivõitjad Levadia ja Nõmme Kalju. 

Kas Kalašnikovsi kiire vallandamine koheselt pärast seda, kui Nõmme Kaljus kaotas töö Frantsev, võib tähendada viimase Narva meeskonna juhendajaks tulekut, näitavad lähipäevad. Burdakov andis mõista, et teatud variandid tal järgmise peatreeneri osas  juba mõtteis on. "Tõenäoliselt saab selleks inimene, kes ei tööta praegu Transi süsteemis," sõnas ta märkides, et kandidaat peab klubile meeldima ja arvestama nende soovidega, mida eelmine peatreener eiras. 

Aasta alguses rääkis Burdakov Põhjarannikule, et kaalus uut peatreenerit kolme kandidaadi seast ja eelistas lõpuks kõigest 36aastast Läti treenerit Dmitrijs Kalašnikovis. Teda soovitas 2011. aastal Narva Transi eest 46 väravat löönud Aleksandr Cekulajevs, kes tegutseb nüüd agendina ja on viimastel aastatel vahendanud Narva mitmeid jalgpallureid. Kalašnikov oli eelmisel aastal Läti liigas viiendaks tulnud Jurmala Spartaki abitreener. 

Kuigi Kalašnikovsil polnud täiskasvanute meeskonna peatreenerina tegutsemise kogemust, eelistas Burdakov siiski teda. "Kohtusin temaga ja nägin, et tal on kõva tahtmine end peatreenerina tõestada. Tundsin, et temasugune treener võiks praegu meie meeskonnale hästi sobida. Kuid eks aeg näitab, kas tundsin õigesti," sõnas Transi president jaanuaris, kuid sai juba mõned kuud hiljem aru, et eksis. 

Narva Transis on harva peatreenerid terve hooaja vastu pidanud. Erandiks oli vaid Adjam Kuzjajev, kes juhendas Narva meeskonda kolm aastat kuni eelmise aasta augustini. 

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles