Kohtla-Järve arendusnõuniku konkursi võitis riigikogust välja jäänud Valeri Korb

12 aastat riigikogusse kuulunud Valeri Korb on sellest nädalast ametis Kohtla-Järve linnavalitsuse arendusnõunikuna.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Endine riigikogu liige Valeri Korb võitis Kohtla-Järve linnavalitsuse poolt korraldatud arendusnõuniku konkursi ja asus sellest esmaspäevast ametisse, kus palgaks on 2700 eurot. 

Mõned nädalald pärast seda, kui Valeri Korb ei osutunud neljandat korda valituks riigikogusse, muutis Kohtla-Järve linnavalitsus struktuuri, luues arenguteenistuses arendusnõuniku koha. Sama korraldusega kaotati linnakantseleis nõuniku ametikoht. 

2. aprillil  kuulutas linnavalitsus välja arendusnõuniku konkursi. Tingimuste kohaselt on selles ametis põhiülesandeks Kohtla-Järve linna arengu planeerimine, põhiliste strateegiliste arengusuundade ja eelistuste analüüsimine, linna arengukava ja –strateegiate koostamise nõustamine ning arengukavast tulenevate ülesannete täitmisele igakülgne projektialane kaasaaitamine.   

Kandidaatidelt eeldati muuhulgas kõrgharidust, vajalike arvutiprogrammide tundmist, eesti keele oskust, vähemalt kahe-aastast töökogemust selles valdkonnas, väga head analüüsioskust ning algatusvõimet ning muid omadusi.  

Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko ütles ERRi venekeelsele portaalile, et arendusnõuniku palk on 2700 eurot. Ta lisas, et konkursil osales mitu kandidaati, kellest üks ei vastanud tingimustele. Valeri Korbi eelistati linnapea sõnul tema suure kogemuse ja Kohtla-Järve linna ning selle probleemide tundmise tõttu.                                            

Kohtla-Järve linnasekretäri Anna Generalova sõnul asus Valeri Korb ametisse esmaspäevast. Tegu on ametniku kohaga. See tähendab, et Korb peab lahkuma linnavolikogust. Tema asendusliikmeks peaks saama Svetlana Muhhametzjanova.     

Riigikogu eelmises koosseisus Keskfraktsiooni aseesimeheks olnud Valeri Korbilt Põhjarannikul neljapäeval kommentaari saada ei õnnestunud.    

Keskerakonna Kohtla-Järve piirkonna esimees Valeri Korb kuulus aastatel 2007-2019 riigikogusse. Enne seda oli ta ametis nii Kohtla-Järve linnavolikogu esimehe kui linnapeana. 

Korb kandideeris riigikogusse ka märtsis toimunud riigikogu valimistel, ent 798 häälest ei piisanud valituks osutumiseks. 

Kohtla-Järve linnavolikogusse kuuluv Korb ütles märtsi lõpus Põhjarannikule, et ei sihi praegu mingeid ametikohti. "Tänasel päeval olen tavaline volikogu liige. Võtan aja maha ja puhkan natuke," sõnas ta.

Vastavalt riigikogu liikme seadusele maksti Valeri Korbile pärast parlamendist lahkumist poole aasta palga suurune lahkumishüvitis, mis ulatus üle 20 000 euro. 

Valeri Korb kaitses 2002. aastal Peterburi riiklikus ülikoolis kaitstud väitekirja teemal "Omavalitsusametnike ametialase ettevalmistumise probleemid". 

Venemaa kodanikeühenduse Dissernet tuvastas 2015. aastal, et üle kahe kolmandiku Korbi teadustööst on osaliselt või täielikult kopeeritud mitmest varasemast tööst. Korb ise pole plagiaati siiani tunnistanud. 

Tagasi üles