Kiviõli linnaväljaku uus nägu saab paberile aasta lõpuks

Kui palju sellest, mis pandi paberile 2017. aastal, alles jääb, selgub detsembriks, mil uus lahendus kaante vahel peab olema.

FOTO: ESKIIS / KIVIÕLI LINNAVALITSUS

Lüganuse vald sõlmis lepingu linnaväljaku vana projekti, sealhulgas kujundus- ja haljastuselementide ülevaatamiseks ning väljaku uus nägu peaks saama ehitusküpseks selle aasta lõpuks. 

Kiviõli kaubanduskeskuste ja koolimaja vahel asuva linnaväljaku ehitamine jäi piirkonna konkurentsivõime tõstmise programmist toetuseta, kuid viiakse ellu tänu teiste projektide odavnemisele. Eelprojekti kohaselt maksis väljaku ehitamine 330 000 eurot, millest 280 000 saadakse toetusena. 

2017. aastal tegi linn eelprojekti, millega olid paika pandud plaanilahendus, tehnovõrgud ja väljaku arhitektuuriline osa. Kuna projekteerimisest reaalse ehitamiseni on läinud mitu aastat, mille jooksul on olukord alal muutunud, tahab Lüganuse vald toonase projekti üle vaadata ning seda uuendada. 

Hange projekteerija leidmiseks viidi läbi juunikuus ning valmis projekti, mille alusel saaks välja kuulutada juba ehitushanke, oodatakse projekteerijalt detsembrikuuks. 

Väljaku ehitamine jääb järgmisesse aastasse, nagu ka 50 000 euro suurune omaosalus. 

Lüganuse valla arendusnõuniku Anu Needo sõnul ei saa Kiviõli puhul rääkida uhkest keskväljakust, millesarnased on valminud mitmetes väikelinnades, vaid tagasihoidliku eelarve tõttu pigem ala korrastamisest. Kaubanduskeskuste ja kooli vahele jäävale alale peaksid tulema turg, mänguväljak, jalutusteed, pingid ning võimalused vaba aja veetmiseks. 

Koos uue väljakuga plaaniti alguses muuta ka kogu selle kõrvalt mineva Põllu tänava liikluskorraldus. Just see, et vald on vahepeal jõudnud Põllu tänava asfaltida, on üks põhjus, miks 2017. aastal koostatud projektile tuleb uuesti otsa vaadata ning see ajakohastada. 

Tagasi üles