Jõhvi motomehed tõestasid, et kuuluvad kestuskrossis Baltikumi paremikku

Peeter Lilleväli
Copy
Jõhvi motoklubiga sel hooajal ühinenud Tanel Rauk tõi klubile Eesti ja Baltikumi meistrivõistluste tiitli.
Jõhvi motoklubiga sel hooajal ühinenud Tanel Rauk tõi klubile Eesti ja Baltikumi meistrivõistluste tiitli. Foto: Krissu Konoplitsiki

Laupäeval võõrustas vihmast kohati põhjatuks muutunud Paikuse kestuskrossi rada Eesti, Baltikumi ja pisut ootamatult Euroopa kestuskrossi meistrivõistlusi. Tegu oli nende sarjade viimase etapiga ja selgus hooaja lõppjärjestus. 

Algul polnud plaanis Eestis Euroopa meistrivõistluste etappi pidada, kuid kuna Soome etapil hukkunuga õnnetuse tõttu võistlus algjärgus katkestati, otsustati võistlused pidada Eestis, kus ei alustatud mitte puhtalt lehelt. Nimelt võeti arvesse ka Soomes saavutatud aega. "Kui tookord musti lippe nägin, siis pöörasin boksi olukorra selgumist ootama ega sõitnud finišijoonest üle. Nii kadusid minutid, mis oleksid nüüd Euroopa sarjas ära kulunud ja lõppjärjestuses mind ülespoole aidanud," ütles Euroopa arvestuses neljanda koha saavutanud Tanel Rauk. Eesti ja Baltikumi arvestuses sai Jõhvi motoklubi esindav Rauk esimese koha. Riho Keerme platseerus Euroopa meistrivõistluste arvestuses kuuendaks. 

Balti ja Eesti meistrivõistluste arvestuses tuli Riho Keerme enduuroklassis teiseks. "Saime nelja mehega stardis eest minema, kuid suutsime varsti ka külakuhja moodustada, nii et suur osa Paikuse sõidust läks vahepeal möödunute tagaajamisele," ütles ta. "Õnneks tehti võistluse teisel tunnil rada ümber ja üks põhjatu koht, kus muda oli kuni paagini, võeti välja. Kas sealt läbi saab, oli õnneasi," ütles Balti meistrivõistlustel klassis E3 teise koha saanud Argo Keerme. Klassis E1 sai nii Baltikumi kui ka Eesti meistrivõistluste üldkokkuvõttes Allar Keerme kolmanda koha.  

Eesti meistrivõistluste arvestuses lõpetas Martin Toovis hooaja klassis quad open kolmandana, Jõhvi motoklubi tuli aga meeskondlikult Balti meistrivõistlustel teiseks. 

Ent hooaeg pole veel läbi. Oktoobrikuu viimasel nädalalõpul sõidetakse Läti meistrivõistluste viimane etapp, kus ka meie sõitjad on läbi hooaja tublilt esinenud. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles