17-aastane Sillamäe neiu püstitas taas kergejõustikus Eesti täiskasvanute rekordi

Alles 17aastane Jekaterina Mirotvortseva on Eesti täiskasvanute rekordeid käimises parandanud juba 9 korral. FOTO: Marko Mumm / EKJL

17-aastane Sillamäe käija Jekaterina Mirotvortseva püstitas teisipäeva õhtul Minskis järjekordse Eesti täiskasvanute siserekordi läbides 5000 meetrit ajaga 23.31,1. 

Mirotvortseva parandas aasta tagasi samal võistlusel Minskis püsitatud Eesti rekordit 35 sekundiga. 

Tugeva koosseisuga võistlusel, kus teevad kaasa 11 riigi kuni 20-aastased juuniorid, pälvis Mirotvortseva viienda koha. Võitja, türklanna Evin Demir, läbi raja ajaga 22.40,3.  Kõik neli Mirotvortsevat edestanud neiut olid temast aasta vanemad. 

Tähelepanuväärne, et Sillamäe Kalevis Jevgeni Terentjevi juhendamisel treeniva Mirotvortseva isiklik ja ühtlasi ka Eesti täiskasvanute rekord samal distantsil välitingimustes on enam kui minuti võrra parem. Tulles mullu suvel Bakuus Euroopa noorte olümpiafestivalil võitjaks, läbis ta 5000 meetrit ajaga 22.26,1. 

Üle-eelmisel nädalavahetusel Eesti juunioride meistrivõistlustel püstitas Mirotvortseva uue Eesti täiskasvanute rekordi 3000 meetri käimises ajaga 13.20,23, mis on tänavusel sisehooajal maailmas 20. tulemus.

Läinud pühapäeval võitis ta ülekaalukalt esikoha samal distantsil ka täiskasvanute Eesti meistrivõistlusel. Kuigi Sillamäe neiu oli eelmisel nädalal haige, oli ta tulemus vaid 9 sekundit värskest rekordist kehvem. 

Äsja 5000 meetri käimises näidatud ajaga oleks Mirotvortseva Eesti täiskasvanute meistrvõistlustel võitnud kindlalt hõbemedali ka meeste arvestuses. 

Tagasi üles
Back