Tatjana Mannima sai kolmandat korda kaela Tartu maratoni võidupärja

Põhjarannik
Tatjana Mannima sai 63 kilomeetri pikkuse suusamaratoni finišis naiste kiireimana kaela tammepärja. Foto: Sille Annuk / Postimees

Kiviõlist pärit Tatjana Mannimast sai pühapäeval kolmekordne Tartu maratoni võitja.

Kuigi tänavusel koroona-aastal oli tippkonkurents Tartu maratonil välismaa suusatajate puudumise tõttu lahjem, näitas 41aastane Tatjana Mannima head hoogu ja edestas kõiki koduseid konkurente rohkem kui kaheksa minutiga.

Ta jõudis 63 km pikkusel maratonirajal finišisse ajaga 3.17.59. See oli vaid alla 15 minuti rohkem, kui kulus distantsi läbimiseks maratoni üldvõidu sel aastal Eestisse jätnud Mart Kevin Põllustel. Enne Mannimat õnnestus finišisse jõuda ainult 18 meessuusatajal. Mannima on naiste arvestuses ülekaalukalt võitnud kõik neli Eestis sel talvel toimunud Estoloppeti sarja maratoni.

Ida-Virumaa parim meessuusataja tänavusel Tartu maratonil oli üldarvestuses 25. koha saanud Danny-Rocco Anton, kes läbis raja ajaga 3.20.04, mis andis vanuseklassis M20 viienda koha. Tema kaksikvend Allain-Marco Anton sai 55. koha ajaga 3.26.27. Nende vahele mahtus Ida-Viru suusatajatest veel 49ndana finišeerunud Annes Välk (3.25.15).

Kahesaja parema hulka jõudsid idavirulastest veel Indrek Virumäe (147. koht, 3.39.58) ja Viktor  Šemarin (174. koht, 3.42.50).

Naiste vanuseklassis N35 sai neljanda koha Margit Ahu, kes läbis 63 km ajaga 4.08.03, mis andis üldarvestuses 505. koha.