T, 21.03.2023

Kaitsevägi rajab otseteed Sirgalast Jõhvi

Erik Kalda
, ajakirjanik
Kaitsevägi rajab otseteed Sirgalast Jõhvi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sirgala harjutusväljakult saab kaitsevägi oma kolonnid otse Jõhvi viia.
Sirgala harjutusväljakult saab kaitsevägi oma kolonnid otse Jõhvi viia. Foto: Ilja Smirnov/Põhjarannik.

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) rajab Ida-Virumaale riigikaitselisel eesmärgil uue teetrassi Sirgala harjutusväljaku ja Kaitseväe Jõhvi linnaku vahele.

Selleks andis keskkonnaamet loa raadamistöödega alustamiseks endise põlevkivikaevanduse aladel väiksema lindude asutustihedusega metsades juba linnurahu perioodil.

Käesoleva aasta kevadest, kui Ukrainas käis juba sõda, on märkimisväärselt kasvanud surve toetada Kaitseväe väljaõppevõimalusi ennaktempos, et katta kiiremini suurenenud vajadused ning olla veelgi paremini valmis võimalikeks sõjalisteks ohtudeks, teatas RKIK.

"Jõhvi-Sirgala teetrassi raadamistöödega on vaja alustada juba nüüd lähipäevil, et tagada valmisolek võtta kasutusse järgmise aasta kevade kõige aktiivsemaks Kaitseväe väljaõppeperioodiks Sirgala harjutusvälja laiendusele jäävad laskeväljad," ütles RKIK harjutusväljade portfellijuht Elari Kalmaru.

Uus tee muudab liikluse Ida-Virumaal ohutumaks ja on vajalik erakorralistes olukordades, et tagada ida-lääne suunaline liikumine ka väljaspool Tallinna-Narva maanteed. See tuleb alale, mis on seni kaevanduse poolt suletud, kuid on pärast valmimist aeg-ajalt ka avalikus kasutuses. Jätkub ka sama tee Jõhvi poolse osa ehitus, mis on juba praegu avalikus kasutuses.

"Selle ühendustee kaudu saavad Jõhvis paiknevad Kaitseväe ja liitlasvägede üksused sõita õppustele kiiremini ja ohutumalt. Enam ei pea kasutama suure koormusega Tallinn-Narva maanteed ega ületama kaks korda Tallinna-Narva raudteed. Kaitseväe pikad ja suhteliselt aeglased kolonnid on liikluses üks võimalik ohuallikas," selgitas Kalmaru.

Keskkonnaameti looduskaitse planeerimise osakonna juhataja Taavi Tattar ütles, et erandkorras loa andmine raadamistöödeks kevad-suvise pesitsusrahu perioodil on sel korral põhjendatud.

"Tööd ei ole planeeritud väga linnurikastele aladele. Saame selliseid erandeid lubada tõesti vaid siis, kui selleks on mõjuvad põhjused ning ülekaalukas avalik huvi. Julgeolekuolukord on sel kevadel halvenenud ja seega on selle teetrassi rajamisel tegemist elanikkonna ohutuse tagamisega, mis on üks neist eranditest, kus looduskaitseseadus lubab raietöid lubada ka pesitsusrahu ajal," tõdes Tattar.

Märksõnad
Tagasi üles