N, 1.12.2022

Ida-Viru noormees tuli sõudmise maailmameistrivõistlustel viiendaks

Põhjarannik
Ida-Viru noormees tuli sõudmise maailmameistrivõistlustel viiendaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mikhail Kushteyn.
Mikhail Kushteyn. Foto: Sõudeliit

Eelmisel aastal Ida-Virumaa parimaks meessportlaseks valitud 22aastane narvalane Mikhail Kushteyn sai laupäeval maailmameistrivõistlustel Eesti neljapaadi koosseisus viienda koha.

Eesti neljapaadi jaoks, mis sõidab praeguses koosseisus alles esimest hooaega, oli õnnestumiseks juba pääs finaali. Otsustava sõidu lõpuosas õnnestus eestlastel edestada Rumeenia paati ja võtta viies koht. 

Maailmameistriks tuli Poola, kellele järgnesid Suurbritannia ja Itaalia. 

Narva SK Energias Valeri Osmokesku juhendamisel sõudmisega tegelema hakanud Kushteyn pääses olümpial ja teistelgi tiitlivõistlustel mitmeid medaleid võitnud, Eesti sõudmise "pühaks lehmaks" tituleeritud neljapaadi koosseisu alles sel aastal koos Johann Poolakuga. Nad mõlemad sõudsid viimastel aastatel kahepaadis, millega nad jõudsid mullu ühel maailmakarikaetapil üheksandaks.

Eesti koondise soomlasest peatreener Veikko Sinisalo usaldas noored mehed ühte neljapaati ülikogenud olümpiamängude- ja maailmameistrivõistluste medalivõitjate, 43aastase Tõnu Endreksoni ja 39aastase Allar Rajaga.

Augustis võitsid nad Euroopa meistrivõistlustel samuti viienda koha. 

Kahed tiitlivõistlused  näitasid, et nelja mehe koostöö, mille lihvimiseks kulub aastaid, hakkab sujuma ning pole välistatud, et see koosseis võib püsida ka Pariisi olümpiamängudeni.

Märksõnad
Tagasi üles