Ida-Viru noored jalgpallurid võitsid esiliigas neljakuulise pausi järel

FC Alliance saab ka uuel hooajal mängida esiliigas, mis on Eestis tugevuselt teine jalgpalliliiga. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Peamiselt 17-18aastastest Ida-Virumaa noortest koosnev FC Alliance võitis Eesti jalgpalli esiliiga põhiturniiri viimases mängus Paide U21 meekonda 4:1. Neli kuud võiduta olnud Alliance'il seisavad sel nädalal ees esiliigasse püsimajäämiseks üleminekumängud.

Alliance läks Vadim Velikanovi väravast juhtima juba 2. minutil ja Danila Tsõgankov suurendas vahet. Teise poolaja alguses lõi Paide ühe vastu, ent kohtumise lõpus kindlustasid Roland ja Ramaz Kardava väravad Ida-Viru meeskonna edu.

FC Alliance'i eestvedaja Andrei Škaleta loodab, et see võit annab noortele jalgpalluritele otsustavateks üleminekumängudeks enesekindlust, mis oli pikale kaotuste lainele sattudes paratamatult kaduma hakanud. Viimati oli meeskond võidukas juuli alguses. Sellele järgnes üks viik ja koguni 15 kaotust.