Üle noatera esiliigasse püsima jäänud FC Alliance tahab tugevamalt jalad alla saada

FC Alliance säilitas koha esiliigas tänu Roland Kardava üleminekumängus 83. minutil löödud väravale. Foto: FC Alliance

Ida-Virumaa noori jalgpallureid ühendav FC Alliance, kes jäi esiliigasse püsima tänu 1:0 võidule üleminekumängus Tallinna Kalevi U21 meeskonna vastu, tahab uuel hooajal vältida tänavust sügavat mõõna, mis oleks peaaegu meeskonna esiliigast välja kukutanud.

Esiliigas kaheksandaks jäänud Alliance tegi üleminekumängude seeria avakohtumises kolmapäeval kodustaadionil Kohtla-Järvel Kaleviga 3:3 viigi. Pühapäeval Tallinnas lumesajus toimunud kohtumises tuli võit Roland Kardava 83. minutil löödud väravast.

Klubi eestvedajale Andrei Škaletale tähendas see võit ühtaegu nii kergendust kui uusi muresid. Tema sõnul on Kohtla-Järve piirkonna jalgpallielu jaoks tähtis, et esindusmeeskond mängiks võimalikult tugevas liigas. See tähendab suuremat publikuhuvi ja annab ka noortele jalgpalluritele lisamotivatsiooni, sest esiliigast on lihtsam hakata silma nii meistriliiga kui ka Eesti noortekoondiste treeneritele, et teha oma mängijakarjääris järgmine samm üles.