T, 26.09.2023

Üha hinnalisem oskustöö on Ida-Virus väiksem defitsiit kui mujal

Sirle Sommer-Kalda
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Kutsekoja peaanalüütik Yngve Rosenblad rääkis, et Ida-Virumaa tööturu trump on oskustöö tegijate rohkus ja see on väärtus ka teistele piirkondadele.
Kutsekoja peaanalüütik Yngve Rosenblad rääkis, et Ida-Virumaa tööturu trump on oskustöö tegijate rohkus ja see on väärtus ka teistele piirkondadele. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Tööandjad on mures, et reaalsed oskused muutuvad üha suuremaks defitsiidiks. Ida-Viru tööturg on mõnevõrra paremas olukorras, ütles Kutsekoja peaanalüütik Yngve Rosenblad Jõhvis toimunud täienduskoolituse konverentsil.

Yngve Rosenblad töötab SA Kutsekoda tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosisüsteemi OSKA peaanalüütikuna ning kõneles konverentsil ühiskonna ja tööturu ootustest täienduskoolitusele. "Ida-Virumaa tööturg on teistsugune kui teistes maakondades, aga üha enam tundub mulle, et see on Ida-Virumaa trump," tõdes ta.

"Tööandjad ütlevad, et noorte teadmised on täitsa head, samuti IT-oskused, aga puudu jääb käelistest oskustest, millega päriselt saab töö ära tehtud. Oskustööoskused on juba praegu defitsiit."

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles