T, 26.09.2023

Idapiiril kasvab hüppeliselt piiriületuse broneeringu hind

Põhjarannik
Facebook
Comments
Pärast Venemaa alustatud sõda Ukrainas on piiriületuste arv Narva piiril järsult langenud ning sellega põhjendatakse ka järjekorra broneeringute hüppelist hinnatõusu.
Pärast Venemaa alustatud sõda Ukrainas on piiriületuste arv Narva piiril järsult langenud ning sellega põhjendatakse ka järjekorra broneeringute hüppelist hinnatõusu. Foto: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Piiriületuste vähenemise tõttu tuleb autojuhtidel, kes soovivad endale Venemaale sõiduks piiriületuse aega broneerida, edaspidi viie euro asemel välja käia üheksa eurot. Elavas järjekorras piiri ületamine on jätkuvalt tasuta.

Sõidukiga saab idapiiri ületada elavas järjekorras või piiriületuse aega broneerides. Piiriületuse broneerimise süsteemi, samuti piiripunktide juures asuvaid sõidukite ootealasid haldavad eraettevõtted, kes saavad riigipiiri seaduse alusel küsida broneeringute eest tasu.

Kuna nende ettevõtete kulud on mitmel põhjusel tõusnud, kasvab piiriületuse ootejärjekorra broneerimise hind sõiduautodele lähiajal seniselt viielt eurolt üheksale eurole, teatas politsei- ja piirivalveamet. Bussile ootejärjekorra broneerimine maksab senise ühe euro asemel 16 eurot, sama palju maksab praegu ka veokite aja broneerimine ning see hind ei tõuse.

Muudatus ei puuduta liinireise tegevaid busse, mis läbivad piiri eelisjärjekorras ning ilma broneeringuta. Samamoodi jääb ka edaspidi kõikidele autojuhtidele võimalus piiri ületada elavas järjekorras ilma broneerimistasu maksmata.

PPA piirivalveosakonna juhi Veiko Kommusaare sõnul koosneb ootejärjekorra broneeringu hind mitmest osast, lisaks süsteemi enda arendamisele ja töös hoidmisele ka piiriületuse ootealade arendamisest ja haldamisest. "Mõistame, et hinnatõus valmistab piiriületajatele nördimust. Mõistame samas ka seda, et ootealasid haldavad ettevõtted ei saa teenust pikalt kahjumlikult osutada," selgitas Kommusaar.

Ettevõtted on kulude kasvu põhjendanud piiriületuste hulga olulise langusega. Samuti mõjutab kulusid see, et suvel pidid Venemaa piirivalve tegevuse tõttu paljud sõidukid ettevõtete ootealadel tavapärase mõne tunni asemel piiriületust ootama mitmeid ööpäevi. Suurenenud on ka ettevõtete tööjõu- ja halduskulud.

See, millal täpselt ettevõtted tasusid tõstavad, on nende otsustada. Kokkulepe hinnatõusu tegemiseks jõustub pühapäeval, teatas PPA.

Eesti ei soovita jätkuvalt Eesti elanikel ilma mõjuva põhjuseta Venemaale reisida.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles