Hendrik Agur pidas pooleliolevas koolimajas oma esimese kõne
PILDIGALERII: Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ehitus jõudis sarikapeoni

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi töörühm sai tuttavaks sellest esmaspäevast gümnaasiumi direktori ametis oleva Hendrik Aguriga.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Südapäeval kogunes Kohtla-Järve riigigümnaasiumi pooleliolevas hoones töörühm, kus tutvustas end Hendrik Agur, kes on sellest esmaspäevast Kohtla-Järve gümnaasiumi direktor.

"Soovin läbi töögrupi öelda suur tänu tervele kogukonnale. See usalduskrediit, mida olen nädala jooksul saanud, on nii suure kaaluga, et mul on teine sada kilo turjal otsas. Seda krediiti annab tagasi maksta, püüan seda hea tööga teha," rääkis 13 aastat Eesti ühe tippkooli − Gustav Adolfi gümnaasiumi direktorina töötanud Agur, kes viimased kolm kuud oli haridus- ja teadusministeeriumis riigigümnaasiumide rajamise koordinaator.

Aguri hinnangul on Kohtla-Järve gümnaasiumi käivitamisel suurim väljakutse venekeelsetest peredest pärit õpilaste sulandamine eesti õppekeelega kooli õppekorraldusse ja Eesti kultuuriruumi.

"Laiem eesmärk on siduda gümnaasiumi tegevus tihedalt mitte ainult õpilaste õpetamisega, vaid ühtsema Eesti kultuuriruumi loomisega Ida-Virumaal. Näen siin kandvat rolli asutataval gümnaasiumil, sest ükskõik millise kooli ümbervormimisel oleks seda raskem teha."

Agur lisas, et sealjuures tuleb austada nii vene- kui ka eestikeelsetest peredest pärit õpilaste identiteeti ning seda toetada, et üks ei jääks teise varju. "Ma arvan, et kui see kool hästi käivitada, siis tegelikult võidavad kõik. Konkurentsieelis on tulevikus isegi suurem kui ühekeelses koolis."

Töörühma kogunemine läks sujuvalt üle sarikapeoks, sest 2800 ruutmeetri suurune gümnaasiumihoone on saavutanud täiskõrguse. Uus koolihoone tuleb kahekorruseline ning lisaks on tehniliste ruumide jaoks üks korrus maa all. Valdav osa maja fassaadist on kaetud korrapärase aknarütmiga. Fassaadimaterjal jäljendab ümbritsevaid korruselamuid ning on kaetud punakasoranžika fassaaditellisega.

Hoone nn viies fassaad ehk katus on planeeritud ehitada murukatusena, kus kasvavad peaaegu hooldusvabad kukeharjad. Samuti paigaldatakse hoone katusele päikesepaneelid.

Õppetöö loodavas riigigümnaasiumis algab 1. septembril. Projekti ehitusmaksumus on ligi 4,3 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks. Riigigümnaasiumi rajamist juhib Riigi Kinnisvara AS.

Tagasi üles