Narvas hukkus sõidukilt löögi saanud eakas naine

Politseiauto.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Laupäeva õhtul Narvas vöötrajal autolt löögi saanud naise vigastused olid nii rasked, et ta suri teel haiglasse.

9. novembril kella 16.30 paiku juhtus Narvas Kreenholmi tänaval raske liiklusõnnetus, kus reguleerimata ülekäigurada rulaatoriga ületanud eakam naine sai löögi sõiduautolt.

Meedikud andsid parima, et naise elu päästa, kuid tema vigastused olid paraku nii rasked, et ta suri kiirabiautos teel haiglasse. Hukkunu isik on veel tuvastamisel.

Politsei selgitas, et sõiduauto Peugeot roolis olnud 73aastane mees oli kaine ja juhtimisõigusega.

Narva politsei välijuht Oleg Konorev ütles, et kuigi ülekäigurada oli valgustatud, oli ilm vihmane ja sombune, mis igal juhul piirab liiklejate harjumuspärast nägemisulatust. "Teed ületav naine oli tumedates riietes ja nii jäi ta sirgel teelõigul lähenenud autojuhile ning kaasreisijale märkamatuks enne, kui selleks oli juba liiga hilja," nentis Konorev.

Politsei välijuht ütles, et praegusel pimedal ajal ongi sõidukijuhtide peamised ohud seotud valdavalt piiratud nähtavusega. "Selle õnnetuse täpsed asjaolud on uurimisel, kuid näiteks sajumärg aknaklaas, kulunud kojamehed ja määrdunud sõidukituled on selgelt iga autojuhi jaoks ohuteguriteks, mis nähtavust piiravad," selgitas ta. Politsei tuletab ühtlasi meelde, et helkur pole jalakäijatele mitte ainiti kohustuslik kanda, vaid ka tarvilik vahend oma enese nähtavaks tegemisel ja elu säästmisel.

"Et eeloleval ajal lähevad ilmaolud aina keerukamaks, kutsub politsei kõiki liiklejaid üles ettevaatlikkusele. Temperatuuri pidev kõikumine teeb sõiduteed libedaks ning lume, lörtsi ja tuisu koosmõjul on nähtavus oluliselt piiratud. Seepärast tuleks üle vaadata, kas autol on all piisava mustrisügavusega talverehvid ning enne sõitu minekut aknaklaas korralikult jääst ja lumest puhastatud," soovitas politsei välijuht Konorev.

Narvas juhtunud raske avarii kõigi täpsemate üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust. 

Tagasi üles