Ida-Virumaal on koroonasse haigestumine lõppeval nädalal langenud

Koroonatesti positiivseid tulemusi on ka sel nädalal Ida-Virumaal lisandunud, kuid haigestunumise tase pöördus langusele.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Koroonasse haigestumise tase langes Ida-Virumaal sel nädalavahetusel oktoobrikuu kõige madalamale tasemele.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta langes laupäeval Ida-Virumaal tasemele 111,7. Septembri lõpus tõusis see näitaja üle 130 ja jõudis 8. oktoobril senisesse tippu - 153,4. 

Teiste maakondadega võrreldes on Ida-Virumaal haigestumus endiselt suurim ja Eesti keskmisest näitajast 35,32 kolm korda suurem.

Pühapäevahommikuse seisuga on terviseameti jälgimisel 897 Ida-Virumaa elanikku, kellest on haigestunud 156.

Ida-Virumaal on vähenenud ka uute tuvastatud haigusjuhtumite arv. Kui eelmisel nädalal oli neid 95, siis lõppeval nädalal 56.

Terviseameti teatel lisandus viimase ööpäeva jooksul Ida-Virumaale kaheksa uut positiivset proovi. Neist kolmel juhul saadi nakkus pereliikmete kaudu, kahel juhul töökohas, ühel juhul koolis ning ühel juhul tuttavate kaudu. Ühe nakatumisjuhtumi asjaolud on täpsustamisel.

Ida-Virumaal on endiselt seitse aktiivset kollet. Neist suurim on Sillamäe Vanalinna kooli kolle, millega on seotud 35 inimest. Jõhvi hooldekeskuse koldega on seotud 19 inimest. 

Tagasi üles
Back