Voronovi leer valis välja Narva linnapea kandidaadi

Aleksei Jevgrafov.

FOTO: Ilja Smirnov / Põhjarannik

Suure tõenäosusega valib Narva võimulolev fraktsiooni Kodulinn Narva, mille liider Aleksei Voronov on korruptsioonikahtlustusega kaheks kuuks vahi alla võetud,  Narva uueks linnapeaks kolmandat nädalat linnapea kohustusi täitva Aleksei Jevgrafovi.

Narva linnavolikogu esimees Irina Janovitš ütles Põhjarannikule, et määras volikogu järgmise istungi, kus muude küsimuste hulgas on kavas ka linnapea valimine, 8. aprillile.

Istungi päevakorras on kaks olulist küsimust: umbusalduse avaldamine linnavolikogu esimehele − selle algatas väikesearvuline opositsioonifraktsioon Meie Narva 15. märtsi istungil − ning linnapea valimine. Eraldi punktidena on traditsiooniliselt kavas saadikute arupärimistele vastamine.

Jäetakse kindel inimene

Küsimusele Narva linnapea kandidaatide kohta andis Irina Janovitš üheselt mõista, et nende fraktsiooni Kodulinn Narva linna praegune juhtkond rahuldab ning seda välja vahetama hakata pole tarvis. "Ta töötab hästi," sõnas volikogu esimees linnapea kohuseid täitva Aleksei Jevgrafovi kohta, ehkki valjult tema nime esialgu välja ei öelnud.

Aleksei Jevgrafov kinnitas ka ise Põhjarannikule, et tema valimine linnapeaks on üsnagi tõenäoline.

"Ma olen sündmuste sääraseks arenguks valmis ning valmis vastutuse võtma, ehkki muidugi oleks meeldivam ametisse asuda siis, kui kõik on ümberringi hästi, aga mitte nii nagu praegu," sõnas Jevgrafov.

Ta rõhutas, et enne linnapea valimist kohtub ta veel Narva volikogus enamust omava fraktsiooni Kodulinn Narva liikmetega, et pooled saaksid oma arvamused ja ettepanekud välja öelda.

Kandidaat esitab oma tingimused

"Mul on mõned nõudmised, mis puudutavad nii töökorraldust kui ka mõningaid muid asju. Kui mind linnapeaks valitakse − ütleme nii, et mitte just kõige lihtsamal ajal −, siis ma pean olema kindel, et mul õnnestub kavandatu ellu viia. Me peame kohe alguses mõningad asjad läbi arutama − mida ja kuidas me teeme," ütles Jevgrafov.

Tagasi üles