Kohtla-Järve gümnaasiumi direktoriks on saamas Hendrik Agur

Хендрик Агур.

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Rajatava Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktoriks on saamas viimaste aastakümnete Eesti üks tuntumaid koolijuhte, Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi endine direktor Hendrik Agur, teatas ERR.

ERRile teadaolevalt on sügisel avatava Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktori konkursil võitnud Hendrik Agur, kellega haridus- ja teadusministeerium alustab läbirääkimisi lepingu sõlmimiseks. Kokku osales direktori konkursil kuus inimest, teatas ERR.

Aguri kasuks rääkis tema pikaajaline juhikogemus. Aastatel 2005-2018 oli ta Gustaf Adolfi gümnaasiumi direktor ja selle aasta algusest asus ta tööle haridus- ja teadusministeeriumis riigigümnaasiumide rajamise koordineerijana. Hendrik Agur ütles ERR-ile, et tema seda kinnitada ei saa ja nimetas infot heal juhul linnalegendiks. Agur kinnitas, et kandideeris direktori kohale ja on vajalikud voorud läbinud.

Agur, kes on ka Kohtla-Järve riigigümnaasiumi õpetajate värbamise konkursikomisjoni liige haridusministeeriumi poolt, ütles Põhjarannikule märtsi keskel, et eesmärgiks on leida koolile parim personal.

«Siia tuleb tekitada Kohtla-Järve pärl, kuhu tulevad nii õpetajad kui õpilased üle Eesti. Ta peab kiirgama, särama üle Eesti, ei vähem. Muidu pole mõtet üldse kooli teha.»

Tagasi üles