L, 28.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Prokuratuur ja kapo Pomerantsi tegevuses kuritegu ei näe

Põhjarannik
Prokuratuur ja kapo Pomerantsi tegevuses kuritegu ei näe
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Marko Pomerants.
Marko Pomerants. Foto: Peeter Lilleväli


Riigiprokuratuur ja kaitsepolitseiamet riigikogu liikme Marko Pomerantsi (IRL) tegevuses seoses Toila vallavolikogu tööga kuritegu ei näe.

"Riigiprokuratuur ja kaitsepolitseiamet on seisukohal, et meedias avaldatud andmete pinnalt ei ole alust kriminaalasja alustamiseks," ütles ERR-i uudisteportaalile riigiprokuratuuri pressiesindaja Kadri Tammai.

Tammai selgitas, et mõjuvõimuga kauplemise eest saab karistusseadustiku järgi karistada isikut, kes nõustub vara või muu soodustuse vastuvõtmisega vastutasuna selle eest, et ta kasutab ebaseaduslikult oma tegelikku või eeldatavat mõju eesmärgiga saavutada avaliku halduse ülesandeid täitvalt ametiisikult tema ametiseisundit kasutades teo toimepanemine või toimepanemata jätmine vara või muu soodustuse andja või kolmanda isiku huvides.

"Puudub info, et Marko Pomerants oleks antud juhtumi puhul nõustunud vara või muu varaliselt hinnatava soodustuse vastuvõtmisega, mistõttu ei vasta see karistusseadustikus sätestatud kuriteo tunnustele. Samuti puuduvad viited mõne muu kuriteo toimepanemisele," ütles Tammai.

Toila vallavolikogu liige Roland Peets süüdistab Marko Pomerantsi katses mõjutada volikogu otsuseid. Peetsi sõnul helistas talle Pomerants ja soovitas Toila uuel koalitsioonil loobuda IRL-i kuuluva volikogu esimehe Kalle Lehismetsa umbusaldamisest, öeldes, et vastasel juhul võib riik jätta Toila sadama ja rannaala arendamise projekti toetuseta. Pomerants ütles aga kommentaariks, et vallavolikogu liige sai temast valesti aru.

Vaata ERR-i uudislõiku Pomerantsi selgitustest siit.

Märksõnad
Tagasi üles