T, 6.06.2023

Laulupeotule teine päev algas Ida-Virus vesiselt

Sirle Sommer-Kalda
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Narvas ööbinud peotuli liikus hommikul mööda jõge Narva-Jõesuusse piirivalvekaatri Udria pardal. 

Tuletooja oli Udria ristiema, Narva eesti gümnaasiumi õpetaja ja rahvatantsurühma juhendaja Tiiu Assafrei. "Väga uhke sõit oli, palun hoidke seda tuld!" ütles Assafrei Narva-Jõesuu vastrenoveeritud sadamasse jõudes.

"Tere tulemast, laulu- ja tantsupeotuli!" tervitas Narva-Jõesuu volikogu esimees Veikko Luhalaid. "On väga hea meel, et tuletoojate seas on meie linna inimene [Tiiu Assafrei töötab Narvas, aga elab Narva-Jõesuus − toim.]. See näitab, et Narva ja Narva-Jõesuu on väga tihedalt seotud."

Laulu- ja tantsupeo Ida-Virumaa kuraator Erika Kõllo tänas tulemeeskonna nimel kõiki, kes olid tulele vastu tulnud. "Hea meel on tõdeda, et kõik kohad, kuhu me tulega jõuame, on seda väga oodanud."

Peotunde tekitasid, nagu kõikjal tule peatumise kohtades, kohalikud lauljad ja tantsijad.  

Narva-Jõesuust jõudis peotuli naaberlinna Sillamäe promenaadile, kus see liikus trummipõrina saatel treppidest üles. Sillamäel torkasid tuletervitajate seas silma tervete rühmadega tulnud lasteaialapsed, kes väljendasid siiralt oma rõõmu, kui said oma käega tõrvikut katsuda.

Toila vallas tegi peotuli järjest kaks peatust: Voka rahvamaja juures ja Toila lauluväljakul. Lauluväljakul ootas tuletervitajaid täismõõdus kontsert, kus astusid üles Toila gümnaasiumi lauljad ja tantsijad. 

Peotuli jääb täna Toila valda ka öömajale. Pärast Kohtla-Järve ja Lüganuse tuletseremooniat jõutakse kell 17.50 Kohtla-Nõmmele, kus tuli liigub talvise tuhamägede tantsupeo radadel. Rahvas on oodatud suvesimmanile ansambliga Untsakad. Pärast simmanit ööbib tuli kaevandusmuuseumi tornis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles