Narva naine loovutas kelmidele üle 7000 euro

Foto on illustratiivne. Tundmatute isikute poolt telefoni ja interneti teel tehtud investeerimispakkumistest tasub hoiduda.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

63aastane narvalanna, kes oli juba varem libainvesteeringutega raha kaotanud, maksis kelmidele veel üle 7000 euro. 

Nüüd lõpuks politsei poole pöördunud naine teatas, et maikuus helistas talle välismaiselt telefoninumbrilt üks vene keelt kõnelnud mees ja pakkus talle võimalust varem kaotatud raha tagasi võita. Selleks pidi naine internetis bitcoin´idega kaupleval veebilehel avama konto. Selle 500 eurot maksma läinud toimingu tegi naine ära. Seejärel paluti tal korduvalt teha erisugustes summades rahaülekandeid, mis väidetavalt pidid aitama varem kaotatud raha tagasi saada. Kokku loovutas naine mõne kuu jooksul 7146 eurot. 

Prokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova tõdes, et paraku tuleb seda laadi teateid kelmuste kohta peaaegu iga nädal. Tema sõnul on selliste juhtumite puhul kurjategijate leidmine äärmiselt keeruline. Kuigi ka Ida-Virumaa inimesi on selliste kelmide ohvriteks langenud hulganisti, ei ole politseil praegu ühtegi kahtlusalust. Nimetatud juhtumi puhul ei ole tema sõnul veel teada, kui palju raha oli naine juba enne kaotanud. 

Filippova sõnul tuleks inimestel aru saada, et kergeid rikastumisvõimalusi ei ole ning kui tundmatud isikud kellelegi head teenimisvõimalust pakuvad ja paluvad selleks raha üle kanda, siis ülimalt suure tõenäosusega seda raha enam tagasi ei tule, rääkimata lisatuludest. Ta lisas, et inimesed ei tohiks selliste kõnede peale loovutada ka oma isikuandmeid. "On olnud juhtumeid, kus inimesed on saatnud küsijatele isegi pilte oma dokumentidest," sõnas Filippova. 

Tagasi üles