Eriolukorra korraldus: hooldekodu elanikel on keelatud sealt lahkuda

Mäetagusel asuv Alutaguse hooldekeskuses on praeguseks võetud proovide põhjal Ida-Virumaal põhiline koroonaviiruse epitsenter, kus on tuvastatud ligemale veerand kõigist maakonna haigestumistest.

FOTO: Matti Kämärä/Põhjarannik

Jüri Ratas allkirjastas korralduse, mis keelab hooldekodu elanikel sealt lahkuda. Kui nad seda teevad, ei saa nad sinna naasta enne eriolukorra lõppu.  

Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastas reede õhtul korralduse, mille eesmärk on senisest rohkem kaitsta inimesi hooldekodudes COVID-19 viirusesse nakatumise eest.

Ööpäevaringsel erihooldusteenusel ja üldhooldusteenusel viibivatel inimestel keelatakse lahkuda hoolekandeasutuse territooriumilt kuni eriolukorra lõppemiseni.

Korraldus jõustus allkirjastamisel.

Hooldekodust tohib koju minna üksnes haigusnähtudeta  inimene, kes mõistab, et ta ei saa sinna naasta enne eriolukorra lõppu.

Hooldekodu peab tagama, et COVID-19 nakatunu ja temaga lähikontaktis olnud inimene on teistest isoleeritud. Keelatud on igasugune kokkupuude teiste isikutega, välja arvatud hoolekandeasutuse töötajatega ja meditsiinitöötajatega.

Nimetatud meetmed kehtivad kuni selle korralduse muutmiseni ning nende vajalikkust hinnatakse hiljemalt iga kahe nädala järel.

Koroonaviirusesse nakatumine oli reede õhtuks tuvastatud Eesti juba ligemale paarikümnes hooldekodus, millest kolm asuva Ida-Virumaal: Alutaguse hoolekeskus Mäetagusel, Narva hooldekodu ja Aa hooldekodu. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles