Ida-Virumaal pole kolme päeva jooksul uusi nakatunuid tuvastatud

Koroonaviiruse testid.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Ida-Virumaal pole viimase kolme päeva jooksul lisandunud ühtegi uut koroonaviirusesse nakatunut, sama aja jooksul on laekunud 159 testi tulemused. 

Ida-Virumaa viimane suurem koroonaviiruse puhang vallandus eelmisel nädalal Kiviõlis, kus ühe suguvõsa kaudu levis viirus 25 inimesele. Teiste seas nakatus ka Kiviõli lasteaia töötaja, mistõttu vallavalitsus sulges lasteaia kuni 8. maini. 

Viimased teated uutest nakatunutest Kiviõlis tulid nädala esimeses pooles. 

Kolmapäeval teatas Maxima kaupluste kett, et juhuvalikuga testimise tulemusel tuvastati koroonaviirus ühel nende Sillamäe poe töötajal. Maxima teatas, et kuna nakatunud töötajal puudusid haigussümptomid, teda testiti töövälisel ajal ja tema viimasest töölolemise ajast oli möödunud juba 72 tundi, siis puudus klientide haigestumise oht ning vajadus kauplus sulgeda. Temaga tööl kokkupuutunud kolleegid saadeti kaheks nädalaks koju karantiini.  

Alates epideemia algusest on Ida-Virumaal tehtud 5083 koroonaviiruse testi, millest on positiivseks osutunud 122 ehk 2,4 protsenti. 

Eestis lisandus ööpäevaga viis positiivset proovi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 697 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse testi, millest 5 ehk 0,7 protsenti osutusid positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi lisandus neli positiivset testi tulemust Tallinnas (Harju maakonnas), tänasega kokku on Tallinnas 454 positiivset testi tulemust. Üks positiivne testi vastus laekus Lääne maakonnas.

2. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 74 inimest, neist 7 on juhitaval hingamisel. Tänaseks on haiglast koju saadetud 244 inimest, lõpetatud 256 haigusjuhtu (täpsustuseks: eilsega seisuga oli koju saadetud 240 inimest, lõpetatud 252 haigusjuhtu).

Eelmisel ööpäeval suri Pärnu haiglas ravil olnud 82aastane mees. Kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 53 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud 54 464 esmast testi, nendest 1699 ehk 3,1 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart<http://www.terviseamet.ee/koroonakaart>.

Eriolukord koroonaviiruse leviku piiramiseks kestab Eestis 17. maini. Eriolukorra ajal kehtib avalikus kohas viibimisel 2+2 reegel: üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad.

Keelatud on kõik avalikud kogunemised, kinoseansid, üritused ööklubides, etendused, kontserdid ja konverentsid ning spordi- ja liikumisüritused. Samuti on keelatud muuseumide ja muude näitusasutuste külastamine.

Viibimiskeeld kehtib avalikuks kasutamiseks mõeldud spordisaalides, jõusaalides, saunades, spaades, spordiklubides, basseinides, veekeskustes, ujulates, päevakeskustes, kasiinodes ja mänguautomaatide saalides, vesipiibukohvikutes, meelelahutus- ja lõbustusasutustes ja laste mängutubades.

Välijõusaalid ja vabaõhumuuseumid avatakse 2. mail, mil hakatakse lubama ka spordiürituste korraldamist õues.

 
Tagasi üles