Narva jõkke tuurade asustamine pärjati aasta keskkonnateoks

Külli Kriis
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Loodushoiu keskuse eestvedamisel asustati mullu novembris Narva jõkke veel 200 noort tuura.
Loodushoiu keskuse eestvedamisel asustati mullu novembris Narva jõkke veel 200 noort tuura. Foto: Matti Kämärä/Põhjarannik

Kolmapäeval kuulutati 2018. aasta kõige keskkonnasõbralikumaks teoks Laeva jõe taaselustamine ning tõugja ja tuura asustamine; rahva lemmiku tiitli pälvis Narva-Jõesuu metsade kaitse. 

Keskkonnaminister Siim Kiisler kuulutas suurel keskkonnagalal välja möödunud aasta parimad keskkonda panustajad: 2018. aasta keskkonnateoks nimetati MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus Laeva jõe taaselustamise ning tõugja ja tuura asustamise projekt; 2018. aasta kõige keskkonnasõbralikumaks ettevõtteks sai FreshGO OÜ keskkonnahoidliku e-kaubanduse eestvedamise eest ning rahva lemmikuks Natalja Pessotšinskaja projektiga "Narva-Jõesuu metsad".

Võiduprojekt on otseselt seotud ka Ida-Virumaaga: atlandi tuura taasasustamisega Narva jõkke alustas loodushoiu keskus juba 2013. aastal, kui jõkke lasti 400 noort tuura. Mullu kevadel lisandus 30 000 vastkoorunud tuuramaimu ning novembri lõpus veel 200, kes vahepeal Haaslava kalamajandis suuremaks olid kasvanud. 

Narva-Jõesuu metsade kaitse võitis aasta keskkonnateo rahvahääletuse ülekaalukalt 3809 häälega. Natalja Pessotšinskaja eestvõttel suutsid elukeskkonnast hoolivad inimesed linnaümbruse metsadesse kavandatud raietele pidurit tõmmata ning koostöös linnavõimu ja Ida-Virumaa metskonnaga mõistlikke lahendusi leida. 

"Aasta keskkonnateo ja ettevõtte konkursile on ka eelnevatel aastatel esitatud palju tublisid kandidaate, aga seekord oli neid kohe eriti palju. See annab selgesti märku sellest, et meid ümbritseva keskkonna hoidmine ja väärtustamine muutub meie kõigi igapäevaelus järjest olulisemaks," rõõmustas Siim Kiisler inimeste keskkonnateadlikkuse üle.

Aasta keskkonnateo võitja sai preemiaks 5000 eurot, aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte üldvõitja saab keskkonnainvesteeringute keskuse toel 35 000 euro ulatuses toetada oma ettevõtte edasist keskkonnasõbralikkust.

Keskkonnatunnustuste konkursil on traditsiooniliselt olnud kandidaadid, kes on silma paistnud oma keskkonnasõbraliku käitumise ja loodusthoidvate projektidega. Aasta keskkonnateo kandidaate oli sel aastal 22. Rahvahääletusega valiti neist 10 parimat, kes esitati võitja välja selgitamiseks hindamiskomisjonile. Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitlile kandideeris 23 ettevõtet.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles