Terviseamet saatis omavalitsustele aasta alguse tavapärase ülevaate veevärkide joogivee kvaliteedi kohta eelmisel aastal.
Kohtla-Järve linnas vastasid kõigis linnaosades kõik ühisveevärgist võetud analüüsid kõigi näitajate poolest nõuetele; sama hea oli olukord Narva-Jõesuu linnas. Jõhvis osutus ainsaks murekohaks OÜ Pesulux piirkond (Malmi ja Pargi tänav ning Narva maantee), kus veesüsteemi sanitaarset seisundit iseloomustav näitaja oli liiga kõrge. Tervisele see küll ohtlik pole, ent amet jätkab järelevalvet. Sillamäel on samasugune probleem ASi Sillamäe Veevärk süsteemis, sealgi jätkatakse põhjuse otsimist ja järelevalvet.
Suurtel vee-ettevõtetel asi korras
Terviseameti menetlusgrupi juht Marje Muusikus ütles, et Ida-Virumaal on joogivee olukord iga aastaga paremaks muutunud.
"Seda paremaks, mida rohkem on suuremad veekäitlejad veesüsteeme üle võtnud − neil on rohkem võimalusi asjad korda teha. Eelmise aasta andmete põhjal ei ole üheski piirkonnas joogivees midagi ohtlikku."
OÜ Järve Biopuhastus veevärkides on kolmes kohas veel siiski probleeme: nii Savalas ja Unikülas kui Purtse-Liiva piirkonnas on joogivees liiga palju rauda, Unikülas ka mangaani. Need veevärgid võttis ettevõte üle alles 2016. aasta lõpus.
Järve Biopuhastuse tootmisdirektor Andra Pärnamäe rääkis, et Purtses on leitud ja enda omandisse saadud maatükk, kuhu rajatakse uus kaev ning valla soovil ühendatakse sellega ka Purtse asum. Projekteerimishange on juba välja kuulutatud.
Savala ja Uniküla peaksid täiesti puhta joogivee saama tuleval aastal. Lisaks otsitakse uut asukohta Soonurme puurkaevule − kuigi analüüsid olid terviseameti andmetel korras, paikneb praegune kaev lauda kõrval keset põldu, mis kahtlemata pole hea asukoht.