Repinski: Henn Põlluaasa kumiiriks on Hitler

Martin Repinski lahkub algaval nädalal Jõhvi vallavanema ametist ja võtab koha sisse riigikogus.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Jõhvi vallavanema ametist riigikogusse taanduva keskerakondlase Martin Repinski arvates on EKRE ühe juhtfiguuri Henn Põlluaasa kumiiriks Adolf Hitler. Keskerakond püüab koos EKRE ja Isamaaga Eesti järgmist valitsust kokku panna. 

"Ma arvan, et nende inimeste peades on vaja puhastust teha, kes nii räägivad. Võib-olla selle riigikogu liikme eeldatav kumiir Adolf Hitler on teinud etnilist puhastust. Mina kindlasti sellise mõtlemisega ei ole, ma olen väga liberaalne inimene," kommenteeris Repinski Jõhvis toimuvaid inimeste ametist tõrjumisi kajastavas telesaates AK Nädal EKRE ühe populaarsema liikme Henn Põlluaasa süüdistust, et Repinski viib Jõhvis ametnikke välja vahetades ellu etnilist puhastust. 

"Kõigepealt eesti kooli sulgemise lugu. Seejärel eestlastest vallaametnike põhjendamatud sarivallandamised. Lühikese ajaga on lahti on lastud vallasekretär Piia Lipp, sotsiaalmaja juht Ralf Burk, Jõhvi keskraamatukogu juht Ingrid Spitz, sotsiaalteenistuse juht Sirli Tammiste, finantsteenistuse juhi asetäitja Ellu Blok. Kõik nad olid oma ametis kompetentsed ja kohusetundlikud spetsialistid, kuid lüüakse minema ja asendatakse Repinskile sobilike inimestega," kirjuta Põlluaas sotsiaalmeedias. 

Henn Põlluaas koos EKRE esimehe Mart Helmega kohtumas erakonna toetajatega Jõhvis.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Riigikogu valimistel Harjumaa- ja Raplamaa ringkonnas 7390 häält kogunud ja nii riigikogu eelmisesse kui uude koosseisu valitud Põlluaas märkis lisaks,  et massilisele eestlaste lahtilaskmisele" regioonis, puudub igasugune vabandus. "Tagajärjeks on jätkuv eestlaste lahkumine Jõhvist ja Eesti idapiirkondade jätkuv venestumine."

Hiljem kadus see postitus Põlluaasa sotsiaalmeedia kontolt ja ka uudiste portaalist Uued uudised. 

Tagasi üles
Back