Ka Respekti liige Anna Kovalenko ütles Põhjarannikule, et keeldus liitumast selle koalitsiooniga, mille üheks osapooleks on Mihhail Stalnuhhin oma toetajatega ning ta teatas sellest ka oma fraktsioonikaaslastele.
"Minul on selle seltskonnaga [Stalnuhhini] vastandlikud vaated nii poliitikale, majandusele kui ka Narva kõigi probleemide lahendamisele. Võib-olla õnnestub kunagi ka midagi ühist leida, kuid seda on nii vähe, et see ei luba olla mul nendega koalitsioonis," selgitas Kovalenko, kes samas ei kavatse astuda välja fraktsioonist.
Põhjarannikule teadaolevalt kaaluvad veel mitmed fraktsiooni Respekt liikmed Mihhail Stalnuhhini leeri moodustatud verivärskest koalitsioonist lahkumist.
Narva volikogu fraktsiooni Respekt esimees Jana Kondrašova ütles Põhjarannikule, et Mihhail Stalnuhhini esmaspäevasel pressikonverentsil öeldu oli hoobiks nii talle kui fraktsioonikaaslastele. "Me ei jaga ja ei toeta neid väljaütlemisi. Koalitsiooni üheks prioriteediks on seatud Narva dialoog riigiga linnaelu tähtsamates küsimutes ning meie meeskonna jaoks on see äärmiselt oluline. Seni pole meil õnnestunud veel Stalnuhhiniga kohtuda, ootame telefonikõnet," rääkis Kondrašova. Ta lisas, et Respekt loodab teisipäeval veel rääkida Stalnuhhini fraktsiooniga Narva 2.0 ning seejärel arutada edasisi samme, misjärel annavad nad oma otsusest avalikult teada.
Stalnuhhin teatas vastuseks Postimehe küsimustele võimupöörde kohta Narvas, et ei kandideeri piirilinna volikogu esimeheks.
«Ma näen, kuidas ärritan praktiliselt kõiki erakondi väljaspool Narvat. Eks keegi ei armasta ebameeldivat tõde kuulda. Seepärast teatasin proua Raigile, et loobun volikogu esimehe kohale kandideerimast uue koalitsiooni moodustamise huvides. Paraku ei ole võimalik Eestis Stenbocki majaga koostööd teha jäädes samal ajal ausaks inimeseks.»
Narva linnavolikogus on 31 kohta. Praeguseks on uude koalitsiooni jäänud 17 liiget. Neist 11 on Stalnuhhini leerist ja kuus Katri Raigi leerist. Kui sellest seltskonnast lahkub veel vähemalt kaks saadikut, kaob ka ülekaal volikogus.