Repinski hakkab tegelema riigikaitsega (4)

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Copy
2017. aasta kohalike valiimiste eel intervjueeris Martin Repinski riigikogu liikmena Venemaa telekanali PBK (Pervõi Baltiiski Kanal) jaoks Jõhvis tollast riigihalduse ministrit Jaak Aabi. Nüüd kuuluvad mõlemad keskerakondlased riigikogu riigikaitsekomisjoni.
2017. aasta kohalike valiimiste eel intervjueeris Martin Repinski riigikogu liikmena Venemaa telekanali PBK (Pervõi Baltiiski Kanal) jaoks Jõhvis tollast riigihalduse ministrit Jaak Aabi. Nüüd kuuluvad mõlemad keskerakondlased riigikogu riigikaitsekomisjoni. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Riigikogusse valitud Jõhvi eelmine vallavanem Martin Repinski hakkab kuuluma riigikaitsekomisjoni.
 

Peale Repinski kuuluvad riigikaitsekomisjoni veel endised Kaitseväe juhatajad, erukindralid  Johannes Kert ja Ants Laaneots, aga ka teised kõrged erusõjaväelaed nagu brigaadikindal reservis Alar Laneman ja kolonelleitnant reservis  Leo Kunnas, aga ka aktiivne kaitseliitlane leitnant Madis Milling.

Repinskil pole teadaolevalt  seni tihedamat sidet riigikaitsega olnud. 2015. aastal pälvis ta tähelepanu, kui esitas riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmena  toonasele kaitseministrile Sven Mikserile kirjaliku küsimuse seoses Kaitseliidu toonase avalike suhete osakonna spetsialisti Urmas Reitelmanni postitusega sotsiaalmeedias, milles solvati nii pagulasi kui Eestis elavat 300 000 venekeelset inimest. Nüüd on Repinski ja EKRE liige Reitelmann parlamendis ühises sõbralikus võimukoalitsioonis.

Teistest Ida-Virumaalt valitud saadikutest kuuluvad kultuurikomisjoni nii keskerakondlane MIhhail Stalnuhhin kui sots Katri Raik, keskkonnakomisjonis sai koha EKRE liige Riho Breivel, rahanduskomisjonis keskerakondlane Dmitri Dmitrijev ja väliskomisjonis reformierakondlane Eerik-Niiles Kross.

Komisjonide esimesed koosolekud toimuvad 29. aprillil ja siis valitakse ka nende esimehed ja aseesimehed.

Kommentaarid (4)
Copy
Tagasi üles