Põhjarannik 21. aprillil

Mõisamiljöö on muutumismängudeks ja pildistamiseks justkui loodud. Pilt on tehtud Kukruse polaarmõisas, mis on alustanud teiste mõisatega koostööd, et end külastajatele nähtavamaks teha.

FOTO: Peeter Lilleväli

* Purtse, Maidla, Saka, Kukruse ja Mäetaguse mõis panid seljad kokku, et arendada üheskoos Ida-Virumaa mõisaturismi ning end nähtavamaks teha. Eelmisest nädalast on üleval ka maakonna mõisate veebileht, kust leiab infot nii mõisate mineviku, nende taastamise kui ka seal toimuvate suvesündmuste kohta.

* Kui eelmisel aastal Lääne ja Venemaa suhete halvenemise tõttu Ida-Viru tööstusparkidesse investeerimine jahtus, siis nüüd on huvi taas elavnemas. Sihtasutuse Ida-Virumaa Tööstusalad juhatuse esimehe Teet Kuusmiku sõnul ehmatasid riikidevaheliste suhete halvenemine ja rubla järsk kukkumine päris paljusid investoreid, kel oli plaanis oma ettevõte Narva logistika- ja tööstusparki rajada. Nüüdseks on jää hakanud taas liikuma.

* Möödunud laupäeval Jõhvis Kersti Võlu koolituskeskuses läbi viidud rahvusvahelisest üritusest "Totaalne etteütlus" võtsid esimest korda osa ka Jõhvi ja Kohtla-Järve elanikud. Noorim osaleja oli 13- ja vanim 89aastane.

Tagasi üles