Konju turbavälja põleng levib suuremaks

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Konju külas asuval turbaväljal puhkenud põleng ulatus teisipäeva õhtupoolikul ligemale viie hektarini.
Konju külas asuval turbaväljal puhkenud põleng ulatus teisipäeva õhtupoolikul ligemale viie hektarini. Foto: Päästeamet

Konju külas põleb ligemale viiel hektaril turbaväli ja eeldada võib põlengu levimist. 

Häirekeskus sai teate puhkenud põlengu kohta teisipäeval kell 14.18. 

Esmalt avastati  üks tulekolle, veidi aja möödudes leiti veel teinegi suurem kolle. "Praegu on põlengu pindalaks ligikaud 4,6 hektarit, kuid tuli levib kiiresti. Turbane pinnas teeb selle kustutamise ka keerulisemaks ning aeganõudvamaks," teatas päästeamet veidi enne kella seitset õhtul.

Turbapõlengu ohjeldamisele on kaasatud meeskonnad nii riiklikest komandodest kui ka vabatahtlikud päästjad. Sündmust juhib Jõhvi vanemaoperatiivkorrapidaja.

Päästeamet tuletab meelde, et alates 6. aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas, maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Lõket tasub teha vaid vaikse tuulega ja seejuures jälgida tuule suunda, et tule tegemisel või grillimisel ei lendaks sädemed hoonetele, metsale, või muule põlevmaterjalile. 

Tagasi üles