VIDEO ja GALERII Admiral Bellingshausen saabus trummipõrina saatel Sillamäe sadamasse

Põhjarannik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Admiral Bellingshausen randus reede pärastlõunal pool aastat Antarktikasse kestva merereisi esimeses peatuspaigas - Sillamäe sadamas.
Admiral Bellingshausen randus reede pärastlõunal pool aastat Antarktikasse kestva merereisi esimeses peatuspaigas - Sillamäe sadamas. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Eestlaste Antartika ekspeditsiooni purjelaev Admiral Bellingshausen tegi reede pärastlõunal enam kui pool aastat Kroonlinnast Antarktikas kulgeval teekonnal esimese peatuse Sillamäe sadamas.

Kapter Indrek Lepa juhtimisel jõudis purjelaev Sillamäele veidi enne kella 16. Esimesel teekonnalõigul oli purjelaev meeskonnas mitmeid Eesti tuntud avaliku elu tegelasi nagu näiteks ajaloolane David Vseviov, Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, meremuuseumi direktor Urmas Dresen, Sillamäe sadama rajaja Tiit Vähi, näitleja ja muusik Marko Matvere, Aktuaalse Kaamera ankur ja rändur Priit Kuusk ja mitmed teised. 

Laupäeval peatub Admiral Bellingshausen Helsingis ja pühapäeval Tallinnas. Antarktikasse on plaanis jõuda järgmise aasta 28. jaanuariil, samal päeval, mil seda  tegi 200 aastat tagasi esimesena ka Saaremaalt pärit admiral Bellingshausen.

Tagasi üles