Pooleks aastaks seiskunud kallinev promenaadi ehitus jätkub

Ida-Virumaalt pärit filmilavastaja Kaljo Kiisa kuju on olnud tunnistajaks, kuidas tema ümber mullu sügisel alanud promenaadi pikendamise ehitusplatsil üle poole aasta vaikus valitseb.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

"Mul on häbi Piia [Jõhvi kontserdimaja direktor Piia Tamm] ees − see auvõlg tuleb lunastada," sõnas Jõhvi vallavalitsuse majandusnõunik Enn Männiste, lubades, et sügisese hooaja alguseks on kuumaastik kontserdimaja ümbrusest kadunud ja sinna pääseb taas mööda siledat kõnniteed. 

Tellijale

Jalakäijate tunneli juurest kuni pargini ulatuva promenaadi pikenduse ja muusikaväljaku ehitus algas mullu sügisel. Ehitushankel odavaima pakkumise teinud firma Terre Ehitus kooris üles olemasolevate kõnniteede ja kontserdimaja parklate asfaldi. Enne külmade tulekut jõuti ka suurem osa tulevaste kõnniteede aluspõhjast valmis teha.

Kevadel aga ehitus enam ei edenenud, sest firmal ja vallavalitsusel tekkisid erimeelsused töö jätkamise osas. Firma väitel ei võimaldanud vallavalitsus tööd jätkata, kuna samas käis torustike vahetus. Enn Männiste sõnul otsis aga ehitaja vaid põhjusi töö lõpetamiseks. "Arusaamatused tulenesid sellest, et tegu oli alapakkumisega," leidis ta. 

Tagasi üles