Maakonnaliinid muutuvad sõitjasõbralikumaks

Jõhvi ja Narva piirkonnas jätkab maakonnaliinide teenindamist AS Sebe.

FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

1. veebruarist muutuvad paljude maakonna bussiliinide sõiduplaanid: alates liininumbritest ja -teekondadest ning lõpetades väljumisaegadega.  

"Muudatusi tehes püüame üha rohkem arvestada sõitjate tegelike vajadustega," ütles Ida-Viru ühistranspordikeskuse juht Heiki Luts, kes on muu hulgas kõikidel liinidel eri aegadel bussides kaasa sõitnud ja seal inimestega vestelnud.

Üha enam muutuvad maakonnaliinid maakonnaliinideks ehk siis linnas paari peatuse jagu edasi sõita soovijaid teenindatakse aina vähem.

Pole linnasiseseks sõitmiseks

Pärast eelmist, novembrikuist muudatust ei saanud näiteks Kiviõlist Kohtla-Järvele sõitvatesse bussidesse enam Kohtla-Järve peatustes siseneda ning vastupidises suunas sõitvatest bussidest neis peatustes väljuda. Alates veebruarist kehtib sama kord ka Kiviõlist Jõhvi ja vastupidi sõitvates bussides: seda nii Kohtla-Järve kui Jõhvi linna peatustes.

Püüame üha rohkem arvestada sõitjate tegelike vajadustega.

Heiki Luts

Samasugune põhimõte hakkab kehtima ka Jõhvi ja Sillamäe vahel sõitvates bussides, kuhu Sillamäe linnas asuvates peatustes saab ühes suunas ainult siseneda ja teises suunas bussist väljuda.

"Praegu kasutab isegi kuni 60 protsenti sõitjatest neid busse Sillamäel linnasisesteks sõitudeks," ei pea Luts seda maakonnaliini puhul mõistlikuks.

Numbritele tähed sappa

Päris mitmel liinil lisanduvad liininumbrile tähed, mis võimaldavad hõlpsamini aru saada, kuhu buss täpselt sõidab. Näiteks 115A sõidab Puru haiglast Jõhvi ja edasi Sillamäele, 115B Jõhvist Oru ja Voka kaudu Sillamäele ning 115K marsruudil Jõhvi - Sillamäe - Jõhvi - Kohtla-Järve.

Narva - Kohtla-Järve buss nr 503 ja Narva - Jõhvi buss nr 903 hakkavad Narva linnavalitsuse ettepanekut arvestades tööpäevadel sõitma Puru haiglani.

Kiviõli liinidel ühtlustuvad liininumbrid: Kohtla-Järveni sõitvad bussid hakkavad kandma numbrit 104, Jõhvini sõitvad 100 (või 100A, kui buss sõidab Puru haiglani) ja Viru vanglani sõitvad 117.

Jõhvi - Toila - Voka - Jõhvi liinil (nr 106) on Toila alevikus veebruarist alates uus liikumisteekond, Jõhvi - Kohtla-Järve - Kohtla-Nõmme liinil (nr 43) saavad üks hommikune ja üks õhtune buss lisaks tähe C, mis tähendab, et buss sõidab Viru vanglani (või väljub sealsest peatusest).  

Väljumisajad muutuvad vähe

Mitmel liinil tuleb ka väiksemaid muudatusi väljumisaegades.

Põhjalikuma kirjelduse leiab ühistranspordikeskuse kodulehelt ivytk.ee, täpsed väljumisajad peatus.ee lehelt.

Seni valdavat osa Ida-Virumaa maakonnaliine teenindanud ASi Sebe lepingud lõpevad jaanuarikuuga, Kiviõli piirkonnas toimetanud Lüganuse HVMi oma on juba lõppenud. Kuna eelmisel aastal korraldatud uus hange nurjus, sõlmis maanteeamet vedajatega kaheks aastaks uued lepingud.  Jõhvi ja Narva piirkonnas jätkab AS Sebe, Kiviõli piirkonda teenindab AS GoBus.

"Uute lepingute raames me sõiduplaanides väga suuri muudatusi teha ei saa, väiksemaid tuleb aga kindlasti veel," plaanib Heiki Luts Mäetaguse liini pisut kohendada ja mõelda, kuidas Iisaku inimesed ka pühapäeviti ja riiklikel pühadel bussiga Jõhvi ja tagasi pääseksid.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles