Jõhvis ligi 200 km/h kihutanud roolijoodik saadeti trellide taha

Politseiauto vilkurid. FOTO: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Laupäeval, 21. märtsil kella 16 ajal pidasid patrullpolitseinikud Ida-Virumaal Jõhvis kinni 37aastase mehe, kes sõitis kiirusega 186 kilomeetrit tunnis teelõigul, kus lubatud tunnikiiruseks oli 90 km/h.

Politseinikud tegid Tallinna-Narva maanteel liiklusjärelevalvet, kui nägid suurel kiirusel liikuvat autot. Roolis olnud mees eiras peatumismärguannet ja seejärel üritas politsei eest ära põgeneda. Politseipatrull järgnes mehele ning pärast mõneminutilist tagaajamist sõiduki roolis olnud mees peatus. Kontrollimisel selgus, et 37aastane mees juhtis sõiduautot Volvo V50 kriminaalses alkoholijoobes.

Kahtlustataval ei ole kunagi juhtimisõigust olnud, ent sellest hoolimata juhtis ta lisaks laupäevasele juhtumile ka tänavu 15. veebruari öösel samal maanteel sama sõidukit kiirusega 146 km/h ja oli samuti alkoholijoobes.

Kahtlustatavat on varem korduvalt kriminaalkorras karistatud, sealhulgas mootorsõiduki juhtimise eest joobeseisundis.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Sergei Listovi sõnul taotles ta mehe vahistamist, kuna selle inimese käitumine on ühiskonnale äärmiselt ohtlik.

"Oma viimastest karistustest ei teinud ta õigeid järeldusi ning lühikese aja jooksul jätkas intensiivselt uute kuritegude toimepanemist," sõnas prokurör. "Ei tasu loota, et Eesti Vabariigis väljakuulutatud eriolukorra tõttu oleks kuidagi häiritud korra- ja õiguskaitseorganite töö, mistõttu jääksid kurjategijad karistamata. Just vastupidi, sel raskel ajal oleme seadnud endale prioriteediks tagada avalik kord ja ühiskonna turvalisus. Seetõttu suhtume sellistesse sündmustesse äärmiselt resoluutselt," lisas Listov.

Jõhvi politseijaoskonna patrullitalituse juht Lea Bärenson ütles, et tegemist on lisaks väga raskele rikkumisele ka väga hoolimatu ja mõtlematu käitumisega, millega seati tahtlikult ohtu nii ennast kui kõiki teisi liiklejaid. "Sel korral lõppes selline sõit õnneks küll ilma liiklusõnnetuseta ning keegi viga ei saanud, kuid tagajärjed oleksid võinud olla väga rasked," ütles Bärenson.

Tema sõnul vähendavad nii sõiduki juhtimine alkoholijoobes kui ka suurel kiirusel sõitmine juhi tähelepanuvõimet ja reageerimiskiirust. "Seega iga väiksemgi reageerimist nõudev takistus liikluses, näiteks pahaaimamatult sõiduteed ületav jalakäija, võib endaga kaasa tuua väga kurvad tagajärjed. Seega ainult siis, kui oled roolis kaine ja pead kinni lubatud piirkiirusest, võid olla kindel, et oled omalt poolt teinud kõik, et nii sina kui teised liiklejad jõuaksid õhtuks turvaliselt koju," lisas patrullitalituse juht.

Viru ringkonnaprokuratuuri taotlusel ja Viru maakohtu loal võeti mees kuni kaheks kuuks vahi alla.

Tagasi üles
Back