Ida-Viru keskhaiglas suri koroonaviirusesse nakatunud mees

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Ida-Viru keskhaiglas suri teine  koroonaviiruse ohver maakonnas - 92aastane mees, kes oli haiglasse toodud Mäetagusel asuvast Alutaguse hoolekeskusest. 

Ööl vastu eelmist teisipäeva suri samas haiglas koroonaviirusse nakatunud Alutaguse hoolekeskuse 90aastane elanik. 

Pärast eelmisel nädalal Ida-Virumaal toimunud järsemat koroonaviirusese nakatumise juhtumite arvu kasvu, on uue nädala esimestel päevadel juurde tulnud vaid üksikud positiivseid proove - üle-eelmise ööpäeva jooksul kaks ja viimase ööpäeva jooksul samuti kaks. Need on olnud  Kohtla-Järve elanikud, kes olid lähikontaktis inimestega, kellel oli juba varem diagnoositud koroonaviirus. 

Ida-Virumaal on koroonaviirus alates epideemia puhkemise algusest diagnoositud 65 inimesel, mis teeb 4,8 haigusjuhtu 10 000 elaniku kohta. Saaremaal on sama näitaja 131,4 ja Võrumaal 19,6. 

Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikuse sõnul toimus pühapäeval laustestimine ka Ahtme linnaosas asuvas Kohtla-Järve vanurite hooldekodus. Tema sõnul on praeguseks teada rohkem kui poolte testide tulemused ja need kõik on olnud negatiivsed. 

Negatiivseks osutusid ka kõik proovid, mis võeti 19 Estonia kaevanduse töötajalt, kes võisid kokkupuutuda ühe kolleegiga, kel tuvastati koroonaviirus eelmisel kolmapäeval ning mistõttu peatas Estonia kaevandus põlevkivi kaevandmise kuni aprilli lõpuni. 

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1684 COVID-19 viiruse testi, millest kaks protsenti ehk 42 osutusid positiivseks. Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Harjumaal (18), Saaremaal (13), Pärnumaa (3). Raplamaal, Lääne-Virumaal ja Ida-Virumaal lisandus kõigis 2, Tartu maakonnas 1 ja teadmata isikukoodiga oli 1 positiivne vastus.

7. aprilli hommiku seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 130 inimest, kellest 12 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 69 inimest. COVID-19 tõttu suri viimase ööpäeva jooksul Ida-Viru Keskhaiglas ravil olnud 92 aastane mees ja Kuressaare Haiglas olnud 84 aastane naine. Kokku on Eestis COVID-19 viiruse tõttu surnud 21 inimest.

Eestis on kokku tehtud 23 546 testi, nendest 1149 ehk 5% olid positiivsed, nendest 38% Saare maakonna ja 31% Harju maakonna elanikud, Ida-Viru, Pärnu ja Võru maakonna osakaal positiivsetest vastustest on kõigil 6%. Vanusgruppide vaates on 26% positiivsetest eakad (65+ vanuses). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart<http://www.terviseamet.ee/koroonakaart>.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse selgitus

Avaandmetes avaldame alati ajakohaseid ja kord ööpäevas uuenevaid andmeid tervise infosüsteemi (TIS) andmestikult. Tervishoiuteenuse osutajatel (sh laboritel) on võimalik tagantjärgi dokumente parandada, muuta ja tühistada. Dokumentide muutmine võib toimuda näiteks andmekvaliteedi parendamise eesmärgil. Sel juhul saadetakse labori infosüsteemist tervise infosüsteemi juba varem saadetud dokumendist uus versioon ning eelmine versioon muutub kehtetuks. Seetõttu tulemuste tänase koondarvu korral ei saa teha tehet eilne koondarv + 24 tunni laekunud tulemused, vaid aegreal arvutatakse tulemuste koondnumber hetkel kehtivate tulemuste koondsummana.

See põhimõte kehtib nii negatiivsete kui ka positiivsete tulemuste korral.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK<http://www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK>

Tagasi üles
Back