Viimase ööpäeva jooksul ei osutunud positiivseks ühegi Ida-Virumaa elaniku koroonaviiruse proov

Copy
Koroonaviiruse testid.
Koroonaviiruse testid. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Viimase ööpäeva jooksul ei diagnoositud koroonaviirust ühelgi Ida-Virumaa elanikul - tehtud 117 testist olid kõik negatiivsed. 

Alates epideemia algusest on Ida-Virumaal tehtud kokku 2651 koroonaviiruse testi. Nakatumine on tuvastatud 77 inimesel. 

Viiruse tagajärjel on  Ida-Virumaal surnud kolm inimest, kes kõik on olnud Mäetagusel asuva Alutaguse hoolekeskuse elanikud: 92 aastane mees, 90aastane mees ja 83aastane naine. 

Kui eelmisel nädalal lisandus Ida-Virumaal 43 uut positiivset proovi, siis sel nädalal on neid juurde tulnud 15. 

Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikuse sõnul on suurem osa sel nädalal koroonaviiruse diagnoosi saanud inimestest Kohtla-Järve elanikud, kes said viiruse  põhiliselt oma leibkonna liikmetelt, kel oli nakatumine juba varem tuvastatud. 

Kõige rohkem on koroonaviirust Ida-Virumaal tuvastatud Alutaguse valla ja Kohtla-Järve elanike seas. 

Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikus rääkis, et sel nädalal viidi laustestimine muuhulgas läbi nii Narva ühes Maxima kaupluses kui Kohtla-Järve vanalinnas asuvas hooldekodus Pihlakodu. Mõlemas kohas osutusid kõik testid negatiivseks. 

Eestis tuvastati ööpäevaga viis haigusjuhtu

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 899 COVID-19 viiruse testi, millest ligi 0,6 protsenti ehk 5 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud  30 349  testi, nendest 1309 ehk neli protsenti on osutunud positiivseks.

Terviseameti kriisistaabi juht Ragnar Vaiknemets ütles ERRi vahendusel, et Eestil on ilmselt õnnestunud ära hoida koroonaviirusega nakatumise hüppeline kasv, uued juhtumid tulevad peamiselt laiemast ja täpsemalt sihitud testimisest.

"Oleme suutnud ära hoida kõige mustema stsenaariumi, kus kõver võtab järsu suuna üles. Aga vara on veel rõõmustada, ma ei tähistaks võitu ette, sest graafik on jätkuvalt tõusutrendis, kuigi see on pisut madalam kui kartsime," rääkis Vaiknemets pühapäeval usutluses "Aktuaalsele Kaamerale".

12. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 153 inimest, kellest 11 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 98 inimest. Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis COVID-19 tõttu 83-aastane naine, kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 25 inimest.

Sel nädalal uuendas Terviseamet testimise strateegiat: alates 8. aprillist said perearstid õiguse põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest.

Haigestumise korral tuleb pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse üle ning vajadusel suunab testimisele. Arst hindab iga üksikut juhtumit eraldi. Testimisstrateegia uuendamise eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis. See võimaldab täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid. Olukorra muutumisel vaadatakse testimise põhimõtted uuesti üle.

Tänase seisuga on enim nakatunuid on jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11%), järgnevad 45-49 ja 50-54 kumbki 10%.  Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekande-asutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist.

Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni  peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse selgitus andmete avaldamise osas:

Tervishoiuteenuse osutajatel (sealhulgas laboritel) on võimalik tagantjärgi dokumente parandada, muuta ja tühistada. Avaandmetes avaldame alati ajakohaseid ja kord ööpäevas uuenevaid andmeid tervise infosüsteemi (TIS) andmestikult. Avaandmetes kajastuvad laborite poolt tehtud muudatused, parandused ja tühistused ka varasemast ajaperioodist.

Niivõrd väikese positiivsete arvu (nagu seda on viis positiivset analüüsi) puhul me maakondlikku jaotust ei avalda.

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja Terviseameti Facebookist. Eriolukorda puudutavatele küsimustele leiab vastused valitsuse kodulehelt www.valitsus.ee/et/eriolukord#KKK  

Tagasi üles