Valitsuspööre Jõhvis: Ossipenko leer tuli taas võimule

Niina Neglasoni eestvedamisel moodustunud võimuliit tagandas juunis Jõhvi vallavolikogu esimehe ametist Eduard Easti. Täna toimunud võimupöördes oli East nendes seas, kes tõrjus samast ametist Neglasoni.

FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Kommunaalärimehe Nikolai Ossipenko valimisliit "Jõhvi - meie kodu" võttis koos endiste keskerakondlastega tagasi juunis kaotatud võimu Ida-Viru maakonnakeskuses.

Ühehäälelise enamusega 11:10 tagandas uus võimuliit ametist nii volikogu esimehe Niina Neglasoni valimisliidust Jõhvi Eest, keskerakondlasest vallavanema Max Kauri kui ka abivallavanemad Maris Toomeli (Reformierakond) ja Messurme Pissareva, kes jõudsid ametis olla vähem kui kolm kuud. 

Vallavalitsuse tagandamise põhjuseks tõid umbusaldajad ebaprofessionaalse juhtimise, volikogu esimehele heitsid nad  aga ette volikogu töökorra rikkumist.  

Eelmisel volikogu istungil umbusalduse üle andnud endine abivallavanem Aleksei Naumkin selgitas Põhjarannikule, et vallavalitsuse ebapädevus kajastub tema tegevuse üldpildis. Ta tõi näiteks väidetava juhtimissegaduse eakate päevakeskuses ning probleemi lastekaitse spetsialisti konkursiga, kus võitnud kandidaat loobus viimasel hetkel ametisse asumisest.  

Peale Ossipenko valimisliidu saadikute Aleksei Naumkini, Tamara Põlevina, Dmitri Smirnovi, Sergei Tulski, Andrei Ojamäe ja Jelena Bezvoditskaja ühinesid umbusalduse avaldamisega ka Keskerakonna fraktsiooni kuuluvad Arthur Seppern, Eduard East, Allan Mänd, Irina Šulgina ja Ilona Kaldre. Ükski neist pole seejuures Keskerakonna liige - East ja Seppern visati tänavu juunis erakonnast välja selle eest, et soovisid tagandada vallavanema ametist erakonnakaaslast Max Kauri, teised pole erakonda varem kuulunud.   

Juunis võimule tulnud 12liikmelisse niinimetatud rosoleje-koalitsiooni kuulusid valimisliidu "Jõhvi eest" saadikud Niina Neglason, Kaia Kaldvee, Mait Sepp ja Liina Mihkelson, Ossipenko valimisliidu fraktsioonist üle tulnud saadikud Velli Naber, Aleksandr Romanovitš ja Roman Graf, Reformierakonna  fraktsiooni liikmed Aivar Surva, Maris Toomel ja Paul Paas, Keskerakonna ainsa esindajana Jekaterina Vassiljeva ja juba varem lagunenud valimisliidu Jõhvi esindaja Teet Enok.  

Jõudude vahekord volikogus pöördus uuesti pärast seda, kui Keskerakonna esindaja Jekaterina Vassiljeva lõpetas augustis oma saadikuvolitused ja Martin  Repinski lükkas volikogusse naasmise taas edasi ning nende asemel pääses volikogu Keskerakonna nimekirjas kandideerinud parteitu Ilona Kaldre, kes on laiemale avalikkusele tuntud selgeltnägijana. Kaldre oli seekordsel umbusaldamisel ühes leeris Ossipenko valimisliiduga.

Veel üks hääl kadus tänaseni Jõhvi võimul olnud seltskonnal pärast seda, kui Ossipenko valimisliitu kuuluv Sergei Tulski taastas oma volikogu liikme volitused, mille tõttu langes  volikogus hääletajate seast välja juunis poolt vahetanud Velli Naber. 

Tagasi üles
Back