R, 8.12.2023

Ida-Viru kolledžid: lisaraha aitab paremini ühiskonda teenida

Sirle Sommer-Kalda
, ajakirjanik
Copy
Virumaa kolledži tööpõld on palju laiem kui hariduse andmine. Muu hulgas panustab kolledžipere teaduse populariseerimisse. Näiteks eelmisel sügisel korraldati Kohtla-Järve keskväljakul festival "Teadus tuleb linna", kus esitleti iseliikuvat bussi ja logistikarobotit.
Virumaa kolledži tööpõld on palju laiem kui hariduse andmine. Muu hulgas panustab kolledžipere teaduse populariseerimisse. Näiteks eelmisel sügisel korraldati Kohtla-Järve keskväljakul festival "Teadus tuleb linna", kus esitleti iseliikuvat bussi ja logistikarobotit. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Nii Virumaa kui Narva kolledži eelarve said 200 000 euro suuruse rahasüsti, mida kasutatakse regionaalse rolli täitmiseks. Seni tuli seda teha suuresti õpperaha arvelt.

Tartu ülikooli rektor Toomas Asser tõstis kolledžite rahastamise küsimuse jõuliselt üles kahe aasta eest. Haridus- ja teadusministrile saadetud kirjas ütles rektor, et kuna regionaalsetel kolledžitel on lisaks hariduse andmisele palju kõrvalrolle, ei jaksa ülikool neid ise kinni maksta. 

Osaliselt arendustööks

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles