Poole kuuga on Ida-Virumaal lisandunud ligemale 400 töötut

Põlevkivi kasutamise vähenemise tõttu on Estonia kaevanduses viimase paari aastaga kaotatud sadu töökohti. FOTO: Matti Kämärä / Põhjarannik

Alanud aastal on töötute arv Ida-Virumaal hüppeliselt kasvanud: kahe esimese nädalaga on juurde tulnud ligemale 400 töötut.

Kui aasta alguses oli töötukassas registreeritud 8018 Ida-Virumaa inimest, siis eelmise nädala lõpuks oli neid juba 8399 ehk 383 võrra rohkem. Töötuse määra kõver on kahe nädalaga roninud 13,2 protsendilt 13,8 protsendini, mis on ülekaalukalt suurem kui üheski teises maakonnas. Eesti keskmine näitaja on 8,7, Ida-Virumaale järgnevatel Valgamaal ja Pärnumaal 10,3. 

Aastaga on Ida-Virumaal töötute arv kasvanud enam kui kahe tuhande võrra ja kahe aastaga ligemale kolme tuhande võrra. Praegune töötuse tase on maakonnas viimase kümne aasta suurim. Tööpuuduse järsu tõusu Ida-Virumaal on põhjustanud Euroopa Liidu kliimapoliitikast tingitud töökohtade kokkutõmbumine põlevkivitööstuses ja riigi nõrk võimekus soodustada selle asemele uute töökohtade loomist ligikaudseltki samas mahus. Viimase aasta jooksul on tööpuuduse tõusu võimendanud ka koroonakriisist tingitud majandustegevuse piirangud, mis on Ida-Virumaad puudutanud tugevamini kui enamikku teisi maakondi. 

Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk ütles jaanuari alguses, et maakonnas pole praegu ühtegi suuremat koondamist, kuid töötuid tuleb juurde igast valdkonnast, sugugi mitte ainult turismist, mis on piirangute tõttu kõvasti kannatanud. 

Tagasi üles
Back