Narkojõuk vedas Ida-Virumaalt Pärnusse uimasteid

Suure koguse narkootikumide ebaseadusliku käitlemise eest grupis karistatakse süüdimõistmisel kuni viieteistkümneaastase vangistusega. FOTO: arhiiv

Lääne ja Ida prefektuuri politseinikud pidasid kinni jõugu, mis tegeles suurte narkootikumikoguste vedamisega peamiselt Ida-Virumaalt Pärnusse ning korrakaitsjate saagiks langes 19 kilo amfetamiini. 

Lääne prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Tarmo Värat rääkis, et üle poole aasta kestnud töö kurjategijate tabamiseks kulmineerus selle aasta 24. märtsil, kui politseinikud pidasid Tallinnas Narva maantee ja Kose tee ristmikul kinni hõbedase Toyota.

Auto läbiotsimisel leidsid politseinikud tagaistmelt kilekotist üle nelja kilo amfetamiini.  Värati sõnul pidasid politseinikud autos olnud 45aastase, 49aastase ja 30aastase mehe suures koguses narkootikumide omamises ning vahendamises kahtlustatavana kinni. Samal õhtul pidasid politseinikud Tallinnas kinni 49aastase jõuku kuulunud mehe, kelle elukohast Pärnust leidsid politseinikud paarkümmend grammi kokaiini.

Värati sõnul oli politseil eelnevalt olemas info, et kuritegelik võrgustik vahendas amfetamiini põhiliselt Ida-Virumaalt Pärnusse.  

Tallinnas korraldatud kinnipidamisega samal ajal vahistas politsei Kohtla-Järvel 41- ja Narvas 38aastase mehe, kes samasse võrgustikku kuulusid.  

"Kinnipidamised korraldasime samaaegselt eri paigus, et nurjata kuritegelike jõukude omavaheline infovahetus," ütles Ida prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Dmitri  Kabanov.

Poole aasta jooksul pidasid Lääne prefektuuri politseinikud kokku kinni seitse inimest, kes kuulusid narkoaineid vahendanud võrgustikku ning kellelt politseinikud konfiskeerisid 7,7 kg amfetamiini. Ida prefektuuris kinni peetud kahelt inimeselt võeti operatsiooni käigus ära 11 kg amfetamiini. Ära võetud ligi 19 kilogrammist amfetamiinist oleks piisanud umbes 146 000 inimesele narkojoobe tekitamiseks ja kurjategijad oleksid teeninud selle tänavamüügist umbes 380 000 eurot.

Prokuratuuri taotlusel on vahi alla võetud viis kahtlustatavat. 

Viru ringkonnaprokurör Mari Luuk sõnas, et Ida-Virumaal kinni peetud ja vahi all viibivate kahtlustatavate puhul väärib tähelepanu see, et mõlemad on varem kriminaalkorras pika vangistusega karistatud. "Näiteks oli üks vahistatu veetnud eelmise kuriteo eest vanglas viis ja pool aastat, mis tema suhtumist õiguskorda kahjuks kuidagi ei mõjutanud." Juba seitse kuud pärast vabanemist oli mees leidnud ja taastanud kuritegelikud sidemed, mille kaudu oli võimalik saada kilode kaupa uimasteid. Samuti oli ta leidnud ainete turustamiseks kanali," ütles Luuk.

Tagasi üles
Back